8. Bieg Trzech Kopców w rekordowej obsadzie

Do 2 października aż 2250 osób wniosło opłaty startowe w 8. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się w Krakowie w niedzielę, 5 października.  Podczas czwartkowej konferencji prasowej przekazane zostały najświeższe informacje związane z tym bardzo popularnym i atrakcyjnym wydarzeniem sportowym.

Urszula Filipowicz - Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie,  organizatora imprezy przypomniała, że w 2007 roku w pierwszej edycji wzięło udział 341 biegaczy, a obecnie – ze względów bezpieczeństwa i pojemności trasy – trzeba było wprowadzić limit startujących  (2 500). Lawinowo rośnie też liczba pań gotowych pokonać 13–kilometrowy dystans.

 

- Ogromnie nas cieszy wzrost zainteresowania biegiem. Widać, że biegacze go lubią, dobrze się w nim czują, choć nie jest to łatwe wyzwanie – podkreśliła Dyr. Urszula Filipowicz.

 

Nagrody otrzymają najszybsi, do pobicia są rekordy Dariusza Kruczkowskiego (0:41.31) i Białorusinki Aleny Berasniowej (0:47.24), ale każdy, kto ukończy niedzielny bieg dostanie efektowny medal. Organizatorzy przygotowali również dla startujących koszulki 8. Biegu Trzech Kopców.

 

Trasa poprowadzona jest tak, aby ograniczyć do minimum utrudnienia.

 

Jak poinformował w trakcie konferencji prasowej Andrzej Batko – Koordynator ds. Bezpieczeństwa, będą jednak krótkie przerwy w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Rynku Podgórskiego i ulicy Limanowskiego, czy Salwatora.

 

- Całą trasę podzieliliśmy na cztery odcinki, jeśli chodzi o jej zabezpieczenie – powiedział Andrzej Batko. – Przebiegamy między innymi przez plac budowy, czyli  Rynek Podgórski.  Kluczowym punktem jest na pewno Salwator.  Zamknięty zostanie ruch i skierowany na objazdy na ulicy Starowolskiej. Minimalnych utrudnień należy spodziewać się w Rynku Podgórskim, natomiast  w rejonie kościoła sióstr Norbertanek  i ul. Św. Bronisławy na czas biegu będzie zamknięta zatoczka dla autobusów i zawieszony  pierwszy przystanek w kierunku centrum miasta po wyjeździe z pętli na Salwatorze. Przewidujemy 30, 35-minutową przerwę w komunikacji miejskiej.

 

Olimpijczyk w biegach długodystansowych i maratonie Edward Stawiarz nie ma wątpliwości, że aby wygrać 8. Bieg Trzech Kopców, trzeba być świetnie przygotowanym. Amatorów zachęca do dłuższej rozgrzewki, co pozwoli uniknąć kłopotów na trasie.

 

Uczestnikom 8. Biegu Trzech Kopców bardzo przyda się doping tych, którzy w niedzielne przedpołudnie znajdą się na Bulwarach Wiślanych czy w Lesie Wolskim.

 

Fot. MCH/ZIS