71. Tour de Pologne na Słowacji: podpisanie umowy w Krakowie

71. Tour de Pologne zawita na Słowację. Uroczyste podpisanie umowy na organizację V etapu tegorocznego wyścigu odbyło się we wtorek, 11 lutego w Krakowie.

W obecności Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala podpisy na dokumencie złożyli Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang i reprezentujący stronę słowacką, Prezes firmy Janom  Ján Miškovský.

 

- W Krakowie wreszcie zapadają ważne czy wręcz historyczne dla wyścigu decyzje – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski. - Przed ubiegłorocznym 70. Tour de Pologne, w podziemiach Rynku Głównego podpisana została umowa pomiędzy Lang Team a włoskim regionem Trentino.  Dzięki temu mieliśmy włoskie etapy w naszym wyścigu. Teraz – również w Krakowie – doszło do podpisania podobnej umowy  ze Słowacją.


Jest to istotne wydarzenie w kontekście starań Polaków i Słowaków o Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022.

 

- Chcemy pokazać, że Polska i Słowacja potrafią wspólnie organizować imprezy na wysokim poziomie. Na Słowacji są piękne góry, kolarze zmierzą się z Wysokimi Tatrami - czeka nas tam bardzo ciekawy etap -  skomentował decyzję o współpracy Czesław Lang.


A Ján Miškovský dodał: - Zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom zawodników, kibiców, sponsorów i naszych partnerów. Chcemy, aby polsko-słowacki etap był wyjątkowy i zapadł w pamięć wszystkim uczestnikom 71. Tour de Pologne UCI World Tour.


7 sierpnia, kolarze rozpoczną rywalizację w Zakopanem i będą mieli do pokonania 178 kilometrów. Štrbské Pleso to miejsce mety V etapu. We wtorek uczestnicy spotkania w sali konferencyjnej obejrzeli animacyjną prezentację tej części 71. TdP.

 

Dowiedzieli się także, że nasz narodowy wyścig kolarski wystartuje 3 sierpnia w Gdańsku a zakończy się w sobotę, 9 sierpnia etapem jazdy na czas Kraków – Wieliczka – Kraków na Rynku Głównym.

 

Oficjalne przedstawienie trasy tegorocznego 71. Tour de Pologne odbędzie się 20 marca w Warszawie.

 

Fot. MCH/ZIS