70. Tour de Pologne: Z ziemi włoskiej do Polski

Od 27 lipca do 3 sierpnia tego roku potrwa jubileuszowa, 70. edycja Tour de Pologne. Wyścig rozpocznie się we włoskim Trydencie, gdzie odbędą się dwa pierwsze etapy – z Rovereto do Madonna di Campiglio oraz z Marilleva Val di Sole do Val Di Fassa.

Po dniu przerwy, kolarze zawitają do Krakowa, skąd w trackie trzeciego etapu pokonają trasę do Rzeszowa. W podwawelskim grodzie tradycyjnie już również zakończy się cała impreza, a podczas siódmego etapu do mety w Krakowie zawodnicy pojadą indywidualnie na czas z Wieliczki.

W 70. Tour de Pologne wystartuje m.in. tegoroczny zwycięzca Giro d'Italia, Włoch Vincenzo Nibali z grupy Astana. W trakcie dwóch pierwszych etapów w Trydencie kolarze pokonają cztery premie górskie I. kategorii - podjazd na metę pierwszego etapu w Madonna di Campiglio oraz na Passo Pampeago, Passo Costalunga oraz Passo Pordoi - gdzie na wysokości 2239 m n.p.m. zakończy się drugi etap wyścigu.

Trzeci etap, który odbędzie się 30 lipca, to wspomniana trasa z Krakowa do Rzeszowa. 31 lipca peleton pojedzie z Tarnowa do Katowic, 1 sierpnia z Nowego Targu do Zakopanego, a polskie góry pożegna 3 sierpnia podczas etapu BUKOVINA Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska. 3 sierpnia kolarze pokonają ostatni etap 70. Tour de Pologne - 37-kilometrową „czasówkę" z Wieliczki do Krakowa.


Lokalizacja dwóch pierwszych etapów jubileuszowego, 70. Tour de Pologne w regionie Trentino to nie tylko ukłon w stronę dokonań Czesława Langa we Włoszech i jego dalszej współpracy z tym regionem, ale także uhonorowanie osoby Papieża Jana Pawła II, który także upodobał sobie włoskie Dolomity oraz łączył oba narody.

Więcej informacji, w tym mapy poszczególnych etapów można znaleźć na stronie www.tourdepologne.pl.