70. Tour de Pologne w Krakowie: podpisanie umowy

W piątek, 5 lipca Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal podpisali umowę na organizację w naszym mieście startu III etapu i mety VII etapu 70. Tour de Pologne.

Podczas uroczystości w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie uczestnicy spotkania obejrzeli materiały filmowe o historii wyścigu, którego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku oraz prezentację krakowskich etapów tegorocznej imprezy. 

Prezydent Jacek Majchrowski w swojej wypowiedzi podkreślił nie tylko sportowe, ale także widowiskowe i promocyjne walory TdP zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI World Tour, pokazywanego w popularnej stacji telewizyjnej Eurosport.

Z kolei, Czesław Lang wiele uwagi poświęcił nowym zasadom regulaminowym - z większą ilością bonifikat, co sprawi, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.

W tym roku już po raz szósty z rzędu Tour de Pologne zakończy się 3 sierpnia w Krakowie, etapem jazdy indywidualnej na czas z Wieliczki, z metą na Rynku Głównym. W Krakowie rozpocznie się także - 30 lipca - polska część wyścigu. Dwa pierwsze etapy odbędą się bowiem we włoskich Dolomitach, w regionie Trentino.