7 polskich kolarzy na starcie Wyścigu Dookoła Włoch

Urodzony w Krakowie Tomasz Marczyński (Vacansoleil), wychowanek trenera Zbigniewa Klęka, będzie jednym z siedmiu polskich kolarzy, którzy w sobotę 5 maja wystartują w 95. edycji słynnego, 21-etapowego Giro d?Italia. W peletonie zobaczymy także Sylwestra Szmyda i Macieja Bodnara (Liquigas-Cannondale), Przemysława Niemca (Lampre-Isd), Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia (Omega Pharma - QuickStep) oraz Bartosza Huzarskiego (NetApp).

Trasa tegorocznego Wyścigu Dookoła Włoch liczy 3 476 km, składa się z siedmiu płaskich, jedenastu górskich lub górzystych etapów oraz trzech „czasowek" - dwóch indywidualnych i jednej drużynowej.

Przez pierwsze trzy dni, od 5 do 7 maja, zawodnicy będą się ścigać w Danii - rozpoczną Giro w miejscowości Herning, na półwyspie Jutlandzkim, jazdą na czas na dystansie 8,7 km.

9 maja rywalizować już będą we Włoszech - IV etap to jazda druzynowa na czas wokół Werony. Drugi pod względem prestiżu i wielkości - po Tour de France - Giro d'Italia 2012 zakończy się w niedzielę, 27 maja w Mediolanie.

Aż 55 godzin relacji „na żywo" zapowiada Eurosport. Podczas 95. Giro d'Italia przewidziano mocną promocję- także w transmisjach telewizyjnych - 69. Tour de Pologne, który odbędzie się od 10 do 16 lipca, z ostatnim etapem i finiszem w Krakowie.