69. Tour de Pologne rozpoczyna się już 10 lipca, ostatni etap i zakończenie 16 lipca w Krakowie

Po raz piąty z rzędu Tour de Pologne zakończy się w Krakowie! To w naszym mieście, w poniedziałek 16 lipca, odbędzie się ostatni, VII etap, z krótkim wypadem do Wieliczki, tegorocznego wyścigu zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI World Tour. W czwartek, 5 lipca w Warszawie podczas konferencji prasowej o szczegółach 69. Tour de Pologne poinformował Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Team, który uczynił z tej imprezy wielkie sportowe wydarzenie na skalę światową.

W trakcie czwartkowego spotkania w restauracji Champions Sports w Hotelu Marriott selekcjoner Piotr Wadecki przedstawił też reprezentację Polski na 69. Tdp, której liderami będą: Marek Rutkiewicz, Bartosz Huzarski i Paweł Cieślik.

Start w tegorocznych zmaganiach, rozpoczynających się we wtorek, 10 lipca pod Hotelem Gołębiewski w Karpaczu zapowiedziała rekordowa liczba 200 kolarzy. W tym gronie zobaczymy m.in. trzech mistrzów świata zawodowców: Toma Boonena (2005), Alessandro Ballana (2008) i Thora Hushovda (2010).

Trasa - zdaniem fachowców - jest bardzo selektywna, co sprawia, że od początku rywalizacja będzie niezwykle ciekawa.
Krakowianie oraz miłośnicy sportu i kolarstwa odwiedzający nasze miasto liczą na atrakcyjne widowisko w ostatnim dniu 69. Tour de Pologne - w poniedziałek, 16 lipca - podczas ulicznego kryterium w centrum podwawelskiego grodu. Zawodnicy wyruszą wtedy z Rynku Głównego, gdzie nastąpi start honorowy. Metę VII etapu i całego wyścigu wyznaczono tradycyjnie na Błoniach a dokładnie w Alei Focha, koło stadionu Cracovii.

W przyszłym tygodniu - w czwartek, 12 lipca - zorganizowana zostanie przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie konferencję prasową poświęconą organizacji ruchu i zmianom w komunikacji miejskiej w czasie krakowskiego akordu 69. TdP.