68. Tour de Pologne w Krakowie: Bezpieczeństwo najważniejsze!

Trwają przygotowania do ostatniego etapu i zakończenia tegorocznego 68.Tour de Pologne. Podobnie jak w trzech poprzednich latach w Krakowie w sobotę 6 sierpnia nastąpi finał tej wielkiej kolarskiej imprezy znajdującej się w kalendarzu prestiżowego cyklu UCI WorldTour. W środę, 22 czerwca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyło się spotkanie poświęcone zabezpieczeniu trasy z udziałem przedstawicieli Miasta, Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej.

Przed organizatorami krakowskiej części wyścigu, czyli ostatniego VII etapu (128-kilometrowego kryterium ulicznego) ze startem, honorowym na Rynku Głównym, startem ostrym w al. 3 Maja i metą w al. Focha (obok stadionu Cracovii) oraz zakończenia 68. TdP na Błoniach, trudne i bardzo odpowiedzialne zadanie.

Tym razem, przy pomocy służb mundurowych oraz aspirantów pożarnictwa i harcerzy, muszą zadbać o bezpieczeństwo i porządek również na trasie kryterium składającej z 10 pętli (Rynek Główny - Św. Anny - Studencka - Garncarska - Krupnicza - al. Mickiewicza - al. 3 Maja- Piastowska - Królowej Jadwigi - al. Focha - al. Krasińskiego - Most Dębnicki - Konopnickiej - Rondo Matecznego - Konopnickiej - Most Dębnicki - Zwierzyniecka - Powiśle - Podzamcze - Grodzka - Rynek Główny). Kolarze będą przejeżdżać w tych punktach z częstotliwością 15-17 minut, a może nawet szybciej.

[mapa:418,419,420;598;300] 

W sobotę 6 sierpnia kolorowy peleton TdP wyruszy z Rynku Głownego o. 15.30, ale już w godz. 13.30-15.30 wokół Błoń ścigać się będą młodzi adepci kolarstwa w Nutella Mini Tour de Pologne i Wyścigu Nadziei Olimpijskich.

Praktycznie od rana centrum Krakowa zostanie opanowane przez kolarzy, kibiców, ekipy telewizyjne TVP i Eurosportu. Ruch kołowy będzie zamknięty lub poważnie ograniczone, zostaną wyznaczone objazdy , przewidywane są zmiany tras i rozkładów jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych. Mieszkańców i turystów prosimy o wyrozumiałość, wszystkich serdecznie zapraszamy do oglądania tego niezwykle atrakcyjnego widowiska.

Na stronach internetowych Miasta, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz w mediach pojawią się z wyprzedzeniem szczegółowe informacje.