68. Tour de Pologne najlepszą sportową imprezą 2011 roku

Najlepszą sportową imprezą 2011 roku został kolarski 68. Tour de Pologne UCI World Tour. W tym sukcesie ma także udział Kraków. W naszym mieście nieprzerwanie od 2008 roku znajduje się meta ostatniego etapu i całego wyścigu, jednego z największych na świecie. Nagrodę wręczono podczas uroczystości w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie ogłoszono wyniki plebiscytu ?Przeglądu Sportowego? na 10 najlepszych sportowców Polski.

Pod nieobecność Dyrektora Generalnego Lang Team - organizatora Tour de Pologne, Skandia Maraton Lang Team oraz wielu innych zawodówsportowych - Czesława Langa nagrodę odebrał Prezes Zarządu i Dyrektor Marketingu Lang Team, Adam Siluta.

- W imieniu swoim, a przede wszystkim Czesława Langa, chciałbym bardzo podziękować za tę prestiżową nagrodę. Tour de Pologne jest nie tylko imprezą sportową, ale wielkim przedsięwzięciem medialnym i organizacyjnym, w które zaangażowanych jest wiele osób, sponsorów, instytucji. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować sponsorom, partnerom, miastom zaangażowanym w Tour de Pologne i oczywiście wszystkim partnerom medialnym, w szczególności Telewizji Polskiej, za realizację dzięki której możemy promować Polskę na świecie oraz „Przeglądowi Sportowemu", który z Tour de Pologne jest od początku. Zapraszam na 69. Tour de Pologne, który odbędzie się od 10 do 16 lipca - powiedział Adam Siluta.