6 sierpnia kryterium ulicami Krakowa na zakończenie 68. Tour de Pologne

Niezapomniane, pełne wrażeń widowisko w finale 68. Tour de Pologne - w sobotę, 6 sierpnia 2011 roku - zapowiadają organizatorzy prestiżowego wyścigu. Trasa ostatniego etapu - ze startem na Rynku Głównym i metą na Błoniach - ma po raz pierwszy poprowadzić wyłącznie ulicami Krakowa. Już 14 kwietnia w Pałacu Wielopolskich, siedzibie Urzędu Miasta Krakowa, odbędzie się uroczysta prezentacja tegorocznego TdP.

- Chcemy, aby tradycyjnie Tour de Pologne zakończył się w Krakowie - powiedział Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Teamu, organizatora wyścigu po spotkaniu z Krzysztofem Kowalem - Dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. - Tegoroczny ostatni etap będzie o tyle ciekawy, że w całości zostanie przeprowadzony w Krakowie ze startem we wspaniałej scenerii Rynku Głównego, Sukiennic oraz metą , jak w minionych trzech latach, na Błoniach koło stadionu Cracovii. Runda będzie miała około 12 kilometrów, kolarze pokonają ją dziesięciokrotnie, głownie ulicami Starego Miasta. Ustawimy na trasie wielkie telebimy, ułatwiając tym sposobem kibicom dokładnie śledzenie walki. Będzie to etap sprinterski, niezwykle atrakcyjny, najciekawszymi zakątkami Krakowa. Pragniemy połączyć sport i promocję, pokazać najwspanialsze zabytki - Wawel, Rynek Główny, Kościół Mariacki. Przez blisko dwie godziny pokażemy Kraków na żywo w Eurosporcie - do 60 krajów, w blisko 20 wersjach językowych oraz w Programie I Telewizji Polskiej.
Celem wtorkowej wizyty Czesława Langa i Lecha Piaseckiego w podwawelskim grodzie było także ustalenie ostatecznej daty innej imprezy kolarskiej - Skandia Maraton Lang Team.
- W sobotę, 14 maja zapraszamy do Krakowa wszystkich sympatyków jazdy na rowerze. Stwarzamy każdemu szansę poczucia się choć przez moment zawodowcem. Przygotujemy więc całą oprawę jak podczas Tour de Pologne - podkreślił Czesław Lang. - Są aż cztery dystanse do wyboru - wyścig rodzinny na 10 kilometrów oraz 30, 60 i 100 kilometrów. I sami, odpowiednio do swoich umiejętności, narzucamy sobie tempo. W tym dniu odbędzie się również Krakowski Bieg Samorządowy. Ci, którzy zechcą mogą wziąć udział zarówno w porannym biegu jak i w maratonie kolarskim, który rozpocznie się w południe.
Fot. MCH/ZISCzesław Lang