6 czerwca z Litwą w Krakowie: ostatni sprawdzian polskich piłkarzy przed EURO 2016

Towarzyski mecz z Litwą w poniedziałek 6 czerwca o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie będzie ostatnim sprawdzianem formy polskich piłkarzy przed EURO 2016.


Obie reprezentacje przeprowadziły w niedzielne popołudnie oficjalne treningi, odbyły się także konferencje prasowe z udziałem selekcjonerów: Adama Nawałki i  Edgarasa Jankauskasa oraz zawodników: Bartosza Kapustki, Krzysztofa Mączyńskiego, Michała Pazdana i Fiodora Černycha.

Obecność u boku trenera Nawałki Kapustki, Mączyńskiego i Pazdana nikogo nie zaskoczyła, ci piłkarze wywodzą się bowiem z Krakowa. Jak podkreślili w swoich wypowiedziach, choćby z tego powodu  bardzo chcieliby zagrać w spotkaniu z Litwą.

Z kolei Jankauskas i występujący na co dzień w Jagiellonii Białystok Černych obiecali sportową rywalizację na boisku, bez złośliwych fauli, choć nie ukrywali, że mają również określone cele związane z występem przed krakowską publicznością.

W podwawelskim grodzie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski nie zdarzają się zbyt często. Przy Reymonta biało-czerwoni grali ostatnio 7 września 2010 roku (1-2 z Australią), a 4 czerwca 2013 r. przy Kałuży (2-0 z Liechtensteinem), nie dziwi więc ogromne zainteresowanie towarzyską potyczką z Litwą.

Już we wtorek przed południem nasi reprezentanci udadzą się do Francji na mistrzostwa Europy z lotniska w Balicach.

O szczegółach organizacyjnych meczu Polska – Litwa Polski Związek Piłki Nożnej informuje w Asystencie Kibica, dostępnym na oficjalnej stronie internetowej federacji.

Bramy stadionu będą otwarte od godz. 15.00. Posiadacze biletów, zaproszeń i akredytacji przez cały dzień, 6 czerwca, mogą korzystać na terenie Krakowa z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Uruchomiono dodatkową linię tramwajową „75”, na trasie Rondo Hipokratesa (w Nowej Hucie) – Cichy Kącik.

Fot. MCH/ZIS