5 tysięcy uczestników na 5. urodziny Kraków Business Run

5000 biegaczy, czyli 1000 zespołów z krakowskich firm i organizacji zapełniło listę startową tegorocznej edycji Kraków Business Run, która odbędzie się 4 września. Limit uczestników został wyczerpany po zaledwie 869 sekundach od momentu rozpoczęcia elektronicznych zgłoszeń!

Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu oraz Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie na konferencji prasowej Poland Business Run 2016 (taką nazwę ma ogólnopolskie przedsięwzięcie, do którego po 2012 roku dołączyły również inne polskie miasta) zachęcali do aktywnego wsparcia krakowskiej edycji biegu.  

- Cieszę się niezmiernie, że już piąta odsłona Kraków Business Run odbędzie się w naszym mieście. Pan Dyrektor Krzysztof Kowal po raz kolejny otoczył szczególną opieką tę inicjatywę. Oprócz wielu krakowskich imprez biegowych, które już na stałe zostały wpisane w kalendarz, Kraków Business Run także staje się naszym „pupilkiem”. Najważniejsze jest jednak to, że Kraków stawia na sport. Nie tylko na imprezy międzynarodowe, widowiska sportowe, ale także na to, aby jak najwięcej mieszkańców Krakowa aktywnie spędzało czas. Chcemy pomagać i zmieniać życie beneficjentom. Należy zachęcać inne miasta, aby włączały się do organizacji Poland Business Run, bo nasza przepustowość miejska przy tego typu biegach jest ograniczona. Pięć tysięcy uczestników to duże przedsięwzięcie, a musimy wszystkim zapewnić bezpieczeństwo – powiedziała Katarzyna Król, która wyraziła również chęć wystartowania w krakowskiej edycji biegu wchodzącej w skład Poland Business Run.

Dyrektor Krzysztof Kowal dodał, że pomimo początkowych trudności organizacyjnych, Kraków Business Run na stałe wpisał się do sportowego harmonogramu miasta. - Wspominam nasze pierwsze spotkanie z przedstawicielami Kraków Business Run, które nie należało do prostych. Do ZIS przyszli ludzie biznesu, nie znający specyfiki organizacji imprez sportowych w centrum dużego miasta. Jednak po kilku kolejnych spotkaniach doszliśmy do porozumienia. 5 lat minęło i impreza wpisała się na stałe do kalendarza sportowego Krakowa. Traktuję ją jako jedną z naszych pięciu najważniejszych imprez biegowych i mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijać. Beneficjenci dają nam powody do biegania. Myślę, że 4 września w Krakowie pobijemy kolejny rekord.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy biegowej Poland Business Run, która w ciągu 4 lat zebrała prawie 2 200 000 zł i zmieniła życie 60 beneficjentom. Tylko w 2015 roku dzięki 13 650 uczestnikom w 6 miastach Polski udało się zebrać ponad milion złotych na protezy dla 30 podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. We wszystkich krakowskich edycjach imprezy, od 2012 roku, zgromadzono 778 734 zł.

W tym roku Kraków Business Run pobiegnie dla Agnieszki Rundsztuk i Rafała Idzika – podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W krótkiej prezentacji założyciel Fundacji Poza Horyzonty zaznaczył, że z okazji piątych urodzin Poland Business Run dochód z biegu będzie przekazany nie tylko jego podopiecznym, ale także innym osobom ciężko doświadczonym przez los.

Tegoroczna impreza wystartuje w sześciu miastach w Polsce. Oprócz Krakowa z dystansem 5 x 3,8 km zmierzą się sztafety z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic i Łodzi.

Ambasadorami ogólnopolskiej inicjatywy zostali znani aktorzy – Julia Kamińska i Mateusz Janicki. Do udziału w biegu zachęcali również przedstawiciele współorganizatorów i sponsorów Kraków Business Run – Tomasz Żurek z UBS, Wojciech Mach z Luxoft, Lidia Wiszniewska z Radisson Blu Hotel, Patrycja Wiśniewska z Cisco, Marta Waligórska z Epam i Jacek Drabik z Motorola Solutions.

Fot. KM/ZIS