5 dla Kościuszki

15 października 2017 r. odbędzie się wspólny start do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km, czyli 5 dla Kościuszki. Rywalizacja na krótszym dystansie ma upamiętnić ważny fakt w historii - dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Zapraszamy więc każdego, kto chciałby wyruszyć na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i finiszować na płycie głównej wewnątrz największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Organizatorzy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postanowili przypomnieć o przypadającej właśnie 15 października dwusetnej rocznicy śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”.

W 1794 roku, w Krakowie na Rynku Głównym, generał Kościuszko złożył narodowi polskiemu uroczystą przysięgę i objął formalne przywództwo insurekcji jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej. Po śmierci jego ciało sprowadzono do Krakowa i złożono w grobach królewskich na Wawelu.

Zapisy internetowe na „5 dla Kościuszki” będą przyjmowane do 30 września 2017 r., a opłata wynosi 30 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (2 500 osób), będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (13 i 14 października 2017 r.) i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 minut.

Zapraszamy również do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku

REGULAMIN

ZAPISY