5 000 osób zapisało się w 4 minuty i 50 sekund do Kraków Business Run: bieganie, które stawia na nogi!

W ciągu zaledwie 4 minut i 50 sekund wyczerpany został limit zgłoszeń do tegorocznego Kraków Business Run. Do udziału w charytatywnym biegu zgłosiło się 1000 sztafet, czyli 5000 osób!

Rejestracja biegaczy ruszyła w czwartek, 18 maja o godz. 12:00. W tym czasie w krakowskim  hotelu Radisson Blu rozpoczynała się właśnie konferencja prasowa, z udziałem Katarzyny Król – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala, przedstawicieli Organizatorów, Sponsorów i Partnerów oraz dwóch Beneficjentów szóstej edycji Kraków Business Run, która odbędzie się w niedzielę, 3 września: Józefa Tatary i Bartłomieja Florka.

Józef Tatara, związany od lat z TS Wisła Kraków, jest człowiekiem o wielkim sercu, wyróżniony za swoją działalność charytatywną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Dziś sam potrzebuje pomocy. Bartłomiejowi Florkowi, wskutek poważnego wypadku, amputowano obie nogi.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbywa się jednocześnie w 7 miastach.

Pomysł narodził się jednak w Krakowie, dlatego nie dziwi, że właśnie tutaj od 2012 roku  to wydarzenie cieszy się największą popularnością.

- Miasto angażuje się w Kraków Business Run co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze, bo jesteśmy z Wami od samego początku. Po drugie – bo krakowianie bardzo chętnie pomagają. Po trzecie – bo Kraków po prostu uwielbia bieganie ­– podkreśliła  Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

- Zaczynam się obawiać konkurencji Kraków Business Run dla PZU Cracovia Maraton, ale tak naprawdę to zastanawiam się, jak najlepiej wykorzystać duży potencjał obu imprez. Jedno jest pewne, byliśmy, jesteśmy i będziemy z Wami – zadeklarował Dyrektor Krzysztof Kowal.

Jeden z Ambasadorów Poland Business Run, biznesmen i sportowiec, zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik podzielił się natomiast taką refleksją: - Dla mnie ludzie, którzy tworzą i angażują się w Poland Business Run są trochę jak dzieci, o których zawsze marzyłem. Dzieci, dla których oczywistym jest to, że trzeba wychodzić ze schematu oraz to, że trzeba realizować swoje pasje, także te sportowe. Dzieci, dla których jasne staje się także to, że należy pomagać tym, którzy w życiu nie mieli tyle szczęścia co oni.

Do tej pory w całej Polsce pomoc otrzymało 139 osób. Było i nadal jest  to  także możliwe także dzięki akcji Pomagam Bardziej, skierowanej do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli sami wystartować w sztafecie.  

Zresztą, zadaniem każdego zespołu zarejestrowanego do biegu jest nie tylko sam udział, ale też zbiórka środków i zachęcanie innych osób do wnoszenia darowizn na rzecz Beneficjentów Kraków Business Run i pozostałych biegów Poland Business Run  

Drużyna, która w danym miesiącu zbierze w ten sposób najwięcej środków, otrzymuje Żółtą Koszulkę Lidera. W tym roku tę koszulkę zaprojektował Łukasz Jemioł.

Od tego roku Poland Business Run będzie miał własną piosenkę, do której słowa napisał znany poeta i autor tekstów wielu przebojów Michał Zabłocki.

Fot. MCH/ZIS