5 000 biegaczy na piąte urodziny Kraków Business Run

W niedzielę, 4 września odbędzie się już piąta edycja charytatywnego biegu sztafetowego Kraków Business Run. Weźmie w nim udział aż 5 tysięcy osób.

Obecnie, KBR jest wciąż największym wydarzeniem Poland Business Run, organizowanego w tym roku w 7 miastach. Oprócz Krakowa, w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W sumie w całej Polsce ma wystartować 17 000 biegaczy tworzących pięcioosobowe sztafety.

Uczestnicy Kraków Business Run 2016 pobiegną dla Agnieszki Rundsztuk i Rafała Idzika, podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Wesprą też finansowo działania Stowarzyszenia Unicorn.

Idea znalazła też naśladowców w USA i zza Oceanu dotarły wieści, że charytatywne sztafety pojawią się w najbliższą niedzielę na ulicach San Francisco.

Pomysł zorganizowania w naszym mieście tego typu biegu z udziałem pracowników firm z Małopolski, także tych, a może przede wszystkim, zagranicznych, doczekał się realizacji w 2012 roku z wydatną pomocą władz Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie jako jednostki zajmującej się m.in. przygotowaniem i przeprowadzeniem dużych imprez biegowych.

Silnym magnesem stała się od samego początku niezwykle atrakcyjna trasa KBR w centrum Krakowa, ze startem i metą na Rynku Głównym.

O tych walorach wspominają często zagraniczni uczestnicy biegu, którzy w niecodzienny sposób poznają uroki podwawelskiego grodu.

Nadrzędnym i najważniejszym celem jest zakup nowoczesnych protez dla osób wskazanych przed Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty.

O tym niepowtarzalnym zjawisku, ogromnej empatii i tworzeniu się niezwykłych więzi sympatii i współpracy wiele mówiono podczas piątkowej konferencji prasowej, prowadzonej przez Agnieszkę Pleti – Dyrektor wspomnianej Fundacji.

- Uważam, że 5 lat Kraków Business Run to bardzo dużo jak na taką inicjatywę, ale świetnie wpisała się już w sportowy pejzaż miasta i jestem przekonana, że tak będzie również w przyszłości – powiedziała Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, która w niedzielę pobiegnie w sztafecie UMK. 

- Najlepszym dowodem na to, jak mocno związaliśmy się z Kraków Business Run jest fakt, że traktujemy ten bieg na równi z innymi naszymi wydarzeniami, takimi jak: Cracovia Maraton, Cracovia Półmaraton Królewski, Bieg Trzech Kopców czy Krakowski Bieg Sylwestrowy. Wszystkie są wizytówką Krakowa. Kraków Business Run ma jednak przewagę nad pozostałymi poprzez wybitnie charytatywny cel – dodał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Gośćmi honorowymi tegorocznego KBR będą: Jerzy Stuhr, Rafał Sonik, aktorzy Julia Kamińska, Mateusz Janicki, Antoni Królikowski.

Organizatorzy Kraków Business Run 2016 to: Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Luxoft, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Epam, Cisco.

 

PROGRAM IMPREZY (niedziela, 4 września)

09:00 – Powitanie Biegaczy
09:15 – Samba Sohir Por Favor
09:30 – Oficjalne otwarcie Kraków Business Run. Powitanie i przedstawienie organizatorów, sponsorów i przedstawicieli miasta oraz przedstawienie beneficjentów KBR 2016
10:00 – Odprawa kapitanów
10:15 – Pierwsza rozgrzewka
10:30 – Start biegu
11:00 – Druga rozgrzewka
Między 12:30 a 13:00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najszybszych drużyn.
13:15 – Wręczenie nagród dla drużyn „Pomagam Bardziej” oraz przekazanie czeku beneficjentom Kraków Business Run 2016.
14:00 – Zakończenie.

Więcej szczegółów na stronach internetowych:

www.krakowbusinessrun.pl i www.polandbusinessrun.pl

 ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Fot. KM/ZIS