5-0 i 3-1 Wisły na stadionie Hutnika

W tym tygodniu piłkarze Wisły Kraków dwukrotnie wybiegali na murawę zmodernizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, stadionu Hutnika. W czwartek, 22 lipca podejmowali w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej litewskie FK Szawle i po efektownym zwycięstwie 5-0 (1-0) pewnie awansowali do trzeciej rundy rozgrywek. Natomiast w piątek, 23 lipca, zawodnicy ?Białej Gwiazdy? rozegrali sparing z pierwszoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i wygrali 3-1 (1-0).

Bramki w meczu z FK Szawle zdobywali dla wiślaków kolejno Piotr Brożek, Maciej Żurawski, który wystąpił przed krakowską publicznością pierwszy raz po pięciu latach spędzonych za granicą, Junior Diaz, Paweł Brożek i Rafał Boguski.

Spotkanie z KSZO służyć miało zaś głównie przetestowaniu zagranicznych kandydatów do gry w Wiśle. Gole strzelali: Christian Tiboni, sprawdzany napastnik z Włoch, Andraż Kirm oraz Michał Nalepa, debiutujący w drużynie seniorów siedemnastolatek.

 

Już w najbliższy czwartek, 29 lipca o godz. 20 „Biała Gwiazda" zmierzy się na „Suchych Stawach" z azerskim Karabachem Agdam w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej.