4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: prezentujemy trasę biegu

Znamy trasę 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 15 października. Po raz trzeci z rzędu, niewątpliwą atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków!

Start zaplanowany jest natomiast z ul. Lema – sprzed największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, która będzie też bazą imprezy.

Ze względu na trwające w Krakowie remonty ul. Basztowej oraz torowisk tramwajowych, które spowodowały zmiany w organizacji komunikacji miejskiej i w związku z tym brak możliwości poprowadzenia trasy m.in. przez skrzyżowanie ul. Grodzkiej i Placu Wszystkich Świętych czy przez ul. Piłsudskiego, konieczna była zmiana jej przebiegu względem roku ubiegłego.

Szczegółowy opis trasy oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będą mieć w zasięgu wzroku nie tylko zabytki – takie jak Wawel czy historyczne budowle sakralne – jak kościół Na Skałce, ale też najnowocześniejsze i najbardziej spektakularne krakowskie obiekty. Oprócz TAURON Areny Kraków, będą to Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Pomiaru trasy dokonał atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Tokarczyk.

Na niespełna miesiąc przed imprezą na liście startowej widnieje już przeszło 9500 osób, a 8000 z nich uiściło wpisowe.

Zachęcamy do przeżycia niezapomnianego finiszu, wśród tysięcy innych biegaczy na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków! Przypominamy, że lista startowa zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10.000, po dokonaniu opłat przez 10.000 uczestników. Nie warto więc zwlekać z rejestracją i opłaceniem wpisowego!

Zapisy do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego prowadzone są TUTAJ.