4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: od 16 sierpnia zmiana opłaty startowej

Jeszcze tylko do 15 sierpnia włącznie obowiązuje początkowa opłata za start w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim w wysokości 50 zł. Od 16 sierpnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (30 września) wpisowe wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (13 i 14 października) będzie to 150 zł.

Bieg, którego czwarta edycja zostanie zorganizowana 15 października, po raz kolejny będzie miał metę zlokalizowaną na płycie TAURON Areny Kraków, a start na ul. Stanisława Lema – przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju.

Podobnie jak w ubiegłym roku, istnieje możliwość zapisów drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki opłaty startowej. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Na liście startowej znajduje się już ponad 7000 zawodników, a numery ma nadane blisko 5500 z nich. Przypominamy o limicie – 10.000 biegaczy. Lista zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10.000, po dokonaniu opłat przez 10.000 uczestników. W przypadku wyczerpania limitu, także w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

Pakiety startowe 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego można zdobyć jako nagrody w interaktywnej grze Krakowskie Granie w Bieganie – otrzyma je 10 osób, które uzyskają najlepsze wyniki w okresie od 1 do 31 sierpnia. Z zasadami można zapoznać się w regulaminie gry.

Przypominamy również, że 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej 2017 – razem z 16. PZU Cracovia Maraton (który odbył się 30 kwietnia) oraz 11. PZU Biegiem Trzech Kopców (1 października). Osoby, które ukończą wszystkie trzy ww. imprezy otrzymają specjalne statuetki i dyplomy.

Z regulaminem Królewskiej Triady Biegowej 2017 można zapoznać się TUTAJ.

Specjalistów od krótszych dystansów oraz mniej wytrawnych biegaczy zachęcamy natomiast do startu w 5 dla Kościuszki. Uczestnicy wyruszą na trasę wspólnie z półmaratończykami, a meta umiejscowiona będzie także w TAURON Arenie Kraków!

Fot. Szymon Gruchalski