4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: nie tylko sportowa rywalizacja – moc atrakcji i animacji dla wszystkich!

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski to nie tylko sportowa rywalizacja tysięcy biegaczy, ale także moc atrakcji i animacji dla uczestników oraz kibiców, w szczególności tych najmłodszych. Od 13 do 15 października zapraszamy do TAURON Areny Kraków!

Strefa PZU – Podziel się kilometrem

Od 13 do 15 października w TAURON Arenie Kraków po raz kolejny zapraszamy do strefy PZU „Podziel się kilometrem”. Tym razem środki zbierane są na rzecz Piotra Boratyńskiego – podopiecznego Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Wystarczy pokonać przynajmniej jeden kilometr na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku.

Strefa PZU będzie funkcjonowała w następujących terminach:

- 13 października, godz. 16:00-21:00,

- 14 października, godz. 10:00-20:00,

- 15 października, godz. 7:00-15:00.
 

Atrakcje Carrefour Polska

15 października, w dniu 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, w godz. 10:00-15:00 Carrefour Polska zaprasza całe rodziny na swoje stoiska – na EXPO wewnątrz TAURON Areny Kraków oraz do namiotu przed halą. Na pierwszym przygotowana zostanie strefa animacji dla najmłodszych, gdzie będą mogli m.in. ułożyć piramidę zdrowego żywienia czy puzzle. Dorośli sprawdzą się przy totemie z multimedialnym quizem na temat zdrowego odżywiania czy spersonalizują „Express worki”. Na drugim znajdą się duże koło do biegania oraz punkt kawowy Montmarte.


Strefa Sklepu Animatora i Klubu Momi i przedszkole dla najmłodszych

Sklep Animatora i Momi Klub zapraszają do strefy animacji na TAURON Arenie Kraków.
Wśród atrakcji m.in.: zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych atrakcji! 
Zapraszamy w sobotę (14 października) w godz. 10.00-18.00. W niedzielę (15 października) w godz. 8.00-16.00 będzie funkcjonowało przedszkole dla najmłodszych.


Centrum Nauczania METIS

Podczas 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego METIS zaprezentuje zajęcia pełne ciekawych gier, nowoczesnych modeli, układanek logicznych i przede wszystkim uśmiechu! Będą również oryginalne zestawy klocków Lego WeDo, z których dzieci budują roboty, pojazdy, a następnie sterują nimi przez tablet – nauka programowania w prosty i zabawny sposób! Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 1(0)8 lat będą zachwycone!
Zapraszamy do TAURON Areny Kraków w sobotę (14 października) w godz. 10.00-18.00 i w niedzielę (15 października) w godz. 8.00-16.00.

Centrum Nauczania METIS jest działającą już od 7 lat firmą, która zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży innowacyjnymi metodami oraz prowadzeniem warsztatów i animacji dla grup dziecięcych. Misją METIS jest zaciekawienie dzieci matematyką, odkrycie i rozwinięcie naturalnych zdolności, które każde z nich posiada. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach 4-8-osobowych.


LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO – MZLA

Miasteczko Lekkoatletyczne to miejsce, w którym najmłodsi adepci Lekkiej Atletyki będą mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.
Na najmłodszych będą czekały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, skok w dal, rzut oszczepem, tor przeszkód, skok o tyczce. Dla wszystkich uczestników, którzy wystartują w naszych konkurencjach przygotowane są medale oraz dyplomy. Z atrakcji będzie można skorzystać w niedzielę, 15 października w godz. 9.00-15.00. Będzie się działo!


ZIKO

Fundacja Ziko dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje: przed wejściem do TAURON Areny Kraków szukajcie czerwonego autobusu zdrowia Ziko, a w pasażu – stoiska, gdzie odbywać się będą badania skóry, włosów, dermokonsultacje, pomiar ciśnienia, BMI oraz porady farmaceutyczne. Najmłodsi odkryją moc atrakcji w kąciku malucha, a nieco starsi będą mieli okazję wypróbować dermokosmetyki. 

Ponadto, przed TAURON Areną Kraków w busie Fundacji Ziko dla Zdrowia można będzie wykonać bezpłatnie badanie płuc i analizę wieku serca oraz badania w kierunku osteoporozy, tzw. densytometryczne.

Zapraszamy w dniach:

- 13 października – stoisko EXPO – godziny 16.00-19.00 – pomiar ciśnienia i porady farmaceutyczne;
- 14 października – stoisko EXPO – godziny 10.00-18.00 – pomiar ciśnienia i porady farmaceutyczne;
- 15 października – stoisko EXPO – 10.00-15.00: pomiar ciśnienia i porady farmaceutyczne, badanie skóry i włosów, dermokonsultacje, pomiar BMI; przed wejściem do TAURON Areny Kraków w autobusie: pomiar ciśnienia i porady farmaceutyczne, badanie skóry, dermokonsultacje.
 

Darmowy lot balonem i pokazy spadochronowe

Dla uczestników 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przewidziana została dodatkowa atrakcja organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel: darmowy lot balonem na uwięzi! Zapraszamy wszystkich w niedzielę, 15 października, w godz. 11.00-15.00 przed TAURON Arenę Kraków od strony ul. Lema. Ponadto, sekcja spadochronowa WKS Wawel wykona skoki pokazowe o godz. 10.15, w okolicy startu.

UWAGA! Lot balonem i skoki spadochronowe są uzależnione od warunków atmosferycznych.

Fot. Szymon Gruchalski