4. PZU CPK: 17.180 zł zgromadzone w ramach akcji „Podziel się kilometrem”

Podczas 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego osoby, które wzięły udział w organizowanej przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcji „Podziel się kilometrem” pokonały w sumie 1718 km. Dało to kwotę 17.180 zł na rzecz Piotra Boratyńskiego – podopiecznego Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.

Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedziła strefę „Podziel się kilometrem” podczas 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (od 13 do 15 października na terenie EXPO w TAURON Arenie Kraków – przyp. red.) było pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku.

Za każde przebiegnięte 1000 m PZU przeznaczyło 10 złotych na rzecz Piotra Boratyńskiego – podopiecznego Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Piotr potrzebuje bardzo kosztownej operacji miednicy. Jego poruszającą historię można poznać oglądając serial realizowany dla TVP „Sekundy, które zmieniły życie”.

W 2017 roku akcja „Podziel się kilometrem” realizowana jest w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia.

Fot. Filip Radwański; MCH/ZIS