4 000 biegaczy w Kraków Business Run 2015, charytatywne sztafety także w 5 innych miastach

Zapisy do tegorocznej edycji Kraków Business Run trwały zaledwie 145 minut. W tak krótkim czasie wypełniony został limit zgłoszeń - 4 000 uczestników! Gdyby nie ograniczenia wynikające z pojemności trasy, startujących byłoby dużo więcej. 

Nadrzędnym celem charytatywnego biegu sztafetowego, zorganizowanego po raz pierwszy w Krakowie w 2012 roku (w następnych latach pojawiły się inne polskie miasta, tworząc markę Poland Business Run) była pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Dzięki tej inicjatywie, w którą od samego początku aktywnie włączyła się Gmina Miejska Kraków, 27 osób otrzymało 35 nowoczesnych protez.  

 

W najbliższą niedzielę, 6 września, o godz. 10.30 w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu wystartuje w sumie 15 000 miłośników biegania! Na trasie Kraków Business Run zobaczymy m.in. sztafetę złożoną z beneficjentów tej szlachetnej akcji.

 

Czwartkowa konferencja prasowa w Krakowie stała się okazją do złożenia podziękowań za wieloletnie wsparcie Magdalenie Sroce – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta. Organizatorzy przekazali Pani Prezydent bukiet kwiatów i wielkiego obwarzanka z napisem „Kraków Business Run”.

 

 - Jestem przekonana, że Pani Prezydent, choć przenosi się do Warszawy, będzie nieustająco z nami – mówiła Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dziękujemy za to, że Pani Prezydent w nas uwierzyła i razem z Panem Dyrektorem Krzysztofem Kowalem z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie daliście nam szansę, aby w tak pięknej lokalizacji organizować bieg.


Podczas spotkana z dziennikarzami poinformowano o podpisaniu przez Gminę Miejską  Kraków i Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty umowy o współpracy przy organizacji Kraków Business Run w latach 2016-2018.

 

- Wspólnie ustaliliśmy, że razem będziemy robić tę imprezę w następnych latach - powiedział Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. - O tym, jak ważna jest dla nas ta współpraca, dodam tylko, że podobną umowę mamy z firmą Lang Team na organizację Tour de Pologne, czyli kolarze i uczestnicy Kraków Business Run nadal będą startować i finiszować na Rynku Głównym.

 

Więcej informacji na stronach internetowych Kraków Business Run i Poland Business Run.

 

Fot. MCH/ZIS