351 962 zł wybiegali uczestnicy piątej edycji Kraków Business Run dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty i Stowarzyszenia Unicorn

W słonecznym, jubileuszowym, piątym już Kraków Business Run jego uczestnicy wybiegali w niedzielę, 4 września 351 962 zł dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty: Agnieszki Rundsztuk, Rafała Idzika i Marii Ryszki oraz na rzecz Stowarzyszenia Unicorn.

Zgłosiło się 1000 pięcioosobowych sztafet, każdy z biegaczy miał do pokonania dystans 3,8 km. Trasę wyznaczono w centrum miasta, ze startem i metą na Rynku Głównym, gdzie odbywały się również wszystkie inne związane z KBR wydarzenia.

Honorowym starterem był Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

W ekipie Urzędu Miasta Krakowa pobiegła na pierwszej zmianie Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu a potem kolejno: Witold Śmiałek – Doradca Prezydenta ds. Jakości Powietrza, Zuzanna Dziadowiec, Łukasz Płonka i Michał Sobolewski.

Dwie sztafety reprezentowały Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, żeńska: Anna Rzemieniec, Dominika Ulińska, Ewa Kurdziel, Anna Garczyk-Zielińska i Katarzyna Meryk oraz męska: Damian Czkór, Dominik Seroczyński, Marcin Bigaj, Paweł Popławski i Arkadiusz Nowak.

Najważniejszy cel tej niezwykłej rywalizacji określony został dwoma słowami „pobiegniesz – pomożesz”, ale nie zabrakło oczywiście interesujących wątków sportowych.

Startujący na ostatniej zmianie zawodnik najlepszej drużyny Team Spirit/Dotfizjo Adam Czerwiński przemknął trasę w 11 minut i 1 sekundę!

Cała „piątka” drugiego w klasyfikacji generalnej zespołu Fundacja Biegania/runningperformance.pl zmieściła się w przedziale czasowym 12-13 minut. Trzecie miejsce na podium przypadło żołnierzom z 6. Brygady Powietrzno-Desantowej.

O tej samej porze przeprowadzono sztafetowe biegi charytatywne Poland Business Run również w Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, ale ten krakowski był rekordowy pod każdym względem.

Więcej szczegółów oraz wyniki na stronach:

www.krakowbusinessrun.pl i www.polandbusinessrun.pl

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl