34 pary rywalizują w eliminacjach Orlen Beach Volley Tour 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

Ostatecznie 34 pary walczą w eliminacjach do turnieju głównego Orlen Beach Volley Tour 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Rozegrane zostanie w sumie 26 spotkań systemem pucharowym (przegrywający odpada). Wśród zawodników, którzy rywalizują dziś na trzech boiskach do siatkówki plażowej przy ul. Bulwarowej jest m.in. Robert Szczerbaniuk ? uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. W całej imprezie wystąpią więc 42 duety.

Zespół ze Szczerbaniukiem tworzy Kamil Łyczko. Piątkowe eliminacje wyłonią 8 par, które w sobotę dołączą do rozstawionej ósemki - siedmiu rozstawionych w turnieju głównym z największą liczbą uzyskanych w tym roku punktów w rankingu prowadzonym przez PZPS oraz występujących z „dziką kartą" Dawida Popka i Piotra Janiaka.

Co ciekawe, dotychczasowi boiskowi partnerzy Popka - Michał Makowski i Janiaka - Sebastian Sobczak od tego sezonu również grają razem. -Wymieniliśmy się, nastąpiła zamiana żon - śmieje się Dawid Popek. - Jak wszystko dobrze pójdzie (obie pary wygrają swoje dwa pierwsze mecze - przyp. MCH), to mamy szansę zagrać przeciwko nim w trzecim meczu.
- Chcielibyśmy żeby doszło do tego pojedynku, na pewno będzie to mecz z delikatnymi podtekstami - dodaje Piotr Janiak.

Uczestnicy zmagań o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa rywalizują też o nagrody finansowe, których pula jest najwyższa w kraju i wynosi 20.000 zł.

Zapraszamy wszystkich na obiekty przy ul. Bulwarowej, na widzów czekają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a niewątpliwą atrakcją będzie możliwość darmowego skorzystania w sobotę i w niedzielę z basenu otwartego.

Pary rozstawione w turnieju głównym (22-23 czerwca):

1. Michał Makowski/Sebastian Sobczak
2. Damian Wojtasik/Jarosław Lech
3. Rafał Matusiak/Dominik Witczak
4. Tomasz Wieczorek/Adam Parcej
5. Dawid Popek/Piotr Janiak („dzika karta")
6. Sebastian Kaczmarek/Łukasz Kaczmarek
7. Tomek Sińczak/Rafał Szternel
8. Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz