3 maja żużlowy mecz Polska – Australia w Krakowie: emocje gwarantowane!

W środę, 3 maja o godz. 16:00 na stadionie Arge Speedway Wandy Kraków żużlowa reprezentacja Polski spotka się w meczu towarzyskim z reprezentacją Australii. Będzie to drugi z trzech sprawdzianów przygotowujących biało-czerwonych do obrony Drużynowego Pucharu Świata.

W pierwszym w tym sezonie teście kadry, który odbył się 2 kwietnia w Zielonej Górze, Polacy okazali się lepsi od drużyny Reszty Świata, pokonując rywali 46-44.

W Krakowie ekipa Marka Cieślaka zmierzy się z Australijczykami, czterokrotnymi mistrzami świata w zawodach drużynowych.

Zespół „Kangurów” dwa razy triumfował w Drużynowych Mistrzostwach Świata (1976, 1999) oraz dwukrotnie w Drużynowym Pucharze Świata (2001, 2002). W tym sezonie Australijczycy są głównymi rywalami biało-czerwonych na drodze do obrony złotego medalu DPŚ, zdobytego przed rokiem w Manchesterze.

W porównaniu do konfrontacji z Resztą Świata, trener Marek Cieślak całkowicie przebudował skład reprezentacji Polski. W zespole pozostał jedynie Bartosz Zmarzlik, który pojedzie w parze z najmłodszym reprezentantem, Maksymem Drabikiem. Decyzje szkoleniowca potwierdzają , że Marek Cieślak nie pomija żadnego z powołanych do szerokiej kadry zawodników.

Australijczycy wystąpią w Krakowie w najsilniejszym składzie. Menedżer drużyny Mark Lemon powołał na środowe spotkanie zawodników prezentujących już u progu tegorocznego sezonu wysoką formę.

Podobnie jak w Zielonej Górze, przyjdzie naszym żużlowcom walczyć na torze  z Jasonem  Doyle’m, czwartym  w Grand Prix Słowenii.

Organizatorzy zachęcają do pojawienia się na terenie stadionu dużo wcześniej. O godz. 13:30 ruszy bowiem miasteczko kibica.

O godz. 14:30 w miasteczku odbędzie się sesja rozdawania autografów, w której udział wezmą polscy kadrowicze. W trakcie sesji, a także po jej zakończeniu, kibice będą mogli również składać podpisy na biało-czerwonej fladze, która trafi do potrzebującego wsparcia fanów Tomasza Golloba. Flaga będzie dostępna dla każdego kibica. Każdy będzie mógł więc zadedykować  swój wpis polskiemu mistrzowi świata z 2010 roku.

W sprzedaży  są nadal bilety na środowe spotkanie. Można je zakupić w kasach krakowskiego stadionu. Ceny biletów:  normalny – 35 zł, ulgowy – 25 zł (dla młodzieży do 18. roku życia, uczniów i studentów do 25. roku życia, emerytów i rencistów), sektor VIP – 200 zł (tylko 100 miejsc)

Relację live zapowiada stacja telewizyjna Eleven Sports.

Awizowane składy

POLSKA

9. Bartosz Zmarzlik

10. Maksym Drabik

11.  Jarosław Hampel

12. Maciej Janowski

13. Janusz Kołodziej

14. Przemysław Pawlicki

AUSTRALIA

1. Jason Doyle

2. Nick Morris

3. Max Fricke

4. Chris Holder

5. Troy Batchelor

6. Sam Masters

Fot. MCH/ZIS