28 i 29 kwietnia w Krakowie: Roadshow 90 lat Tour de Pologne

Już w najbliższy weekend, 28 i 29 kwietnia, w godz. 10:00-20:00, miłośnicy kolarstwa w Krakowie będą mogli wziąć udział w bardzo atrakcyjnym wydarzeniu – Roadshow 90 lat Tour de Pologne.

W sobotę i w niedzielę przed CH Zakopianka przy ul. Zakopiańskiej 62 zostanie udostępnione kibicom pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym będą mogli zobaczyć m.in. pamiątkowy rower srebrnego medalisty igrzysk olimpijskich w Moskwie Czesława Langa.

W strefie wyzwań organizatorzy zaproszą na:

  • Mikro Tour de Pologne amatorów
  • wyścigi wózków sklepowych
  • wyścigi mini rowerów

Ponadto: strefa chill, zlot foodtrucków oraz wiele innych atrakcji dla całych rodzin.

Przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości splata się z 90-leciem Tour de Pologne. Z tej okazji organizatorzy wyścigu postanowili stworzyć mobilne muzeum TdP, w którym prezentowana jest historia polskiego kolarstwa w kontekście obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Mobilne muzeum jest częścią Roadshow Tour de Pologne, czyli cyklu kolarskich wydarzeń, promujących  sport bardzo popularny wśród różnych grup społecznych.

Wydarzenia te organizowane są przez firmę Lang Team przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sponsorem głównym projektu jest firma Carrefour Polska, a partnerem firma Soudal, sponsor kolarskiej grupy UCI World Tour, w której startuje polski kolarz Tomasz Marczyński, wychowanek klubu WLKS Krakus Swoszowice.