27 i 28 grudnia hokejowy Puchar Polski w Kraków Arenie

W największej i najnowocześniejszej w kraju hali widowiskowo-sportowej Kraków Arenie odbędzie się 27 i 28 grudnia 2014 roku finałowy turniej Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Trofeum broni Comarch Cracovia.

W sobotę, 27 grudnia zostaną rozegrane dwa mecze półfinałowe, natomiast w niedzielę, 28 grudnia - finał. Nie ma spotkania o 3. miejsce.

 

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w poniedziałek, 22 grudnia w krakowskim hotelu Holiday Inn Centrum, prezes PZHL Dawid Chwałka i sekretarz generalny związku Janusz Wierzbowski mówili o bardzo dużym zainteresowaniu kibiców tym wydarzeniem. Podkreślali, że impreza na taka skalę nie mogłaby zostać zorganizowana bez znaczącej pomocy Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Na trybunach w oba dni turnieju ma zasiąść po około 13 tysięcy widzów. Takiej frekwencji na żadnym meczu i turnieju hokejowym jeszcze w Polsce nie było. W przedsprzedaży pozostało zaledwie kilkaset wejściówek na sobotnie półfinały i niecałe dwa tysiące na niedzielny finał. Ostatnie bilety będą do nabycia w kasach hali przy ul. Stanisława Lema 7 – w sobotę i w niedzielę od godz. 12.00.

 

W Kraków Arenie trwają już przygotowania do Pucharu Polski. 26 grudnia, w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, stan tafli lodowiska sprawdzą amatorzy jazdy na łyżwach. Ślizgawka będzie również czynna od 29 grudnia do 25 stycznia. 

 

Program hokejowego Pucharu Polski w Kraków Arenie


27 grudnia - sobota 

15.30: JKH GKS Jastrzębie -  GKS Tychy

19.00: Ciarko PBS Bank KH Sanok – Comarch Cracovia

 

28 grudnia - niedziela 

18.30: mecz finałowy (zagrają zwycięzcy sobotnich półfinałów) 

 

Wszystkie spotkania transmitowane będą w TVP Sport oraz w Internecie na sport.tvp.pl.