23 października mecz Trefl Proxima - Chemik Police: ekstraklasa siatkarek wraca do Krakowa!

Długo, bo aż 14 lat czekali krakowscy kibice na mecz ekstraklasy siatkarek. Wielki powrót nastąpi w najbliższy poniedziałek, 23 października. O godz. 18.00 w TAURON Arenie Kraków rozpocznie się spotkanie Trefla Proximy z broniącym tytułu mistrza Polski Chemikiem Police.

Każdy, kto w podwawelskim grodzie interesuje się żeńską siatkówką wybiera się do największej w kraju hali widowiskowo-sportowej by uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu i z trybun dopingować  drużynę, prowadzoną przez włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego.

Odważną próbę zbudowania zespołu Ligi Siatkówki Kobiet podjął prezes Trefla Proximy Kraków Łukasz Kadela. W tym celu połączył siły z występującym już wcześniej na tym najwyższym szczeblu rozgrywek Atomem Treflem z Sopotu. Tak powstał klub TREFL PROXIMA  KRAKÓW.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu, w którym Proxima Kraków występowała w I lidze, rozpoczęło się kompletowanie składu. W 14-osobowej kadrze pojawiło się 6 nowych zawodniczek oraz 3 broniące do tej pry barw sopockiego Atomu Trefla. Wśród pozyskanych siatkarek znalazła znana z gry w krakowskiej Wiśle atakująca Kinga Hatala (ostatnio Wisła Warszawa).

Z kolei, sztab szkoleniowy wzmocniła dwukrotna mistrzyni Europy, wychowanka Dalinu Myślenice, niegdyś podpora „Białej Gwiazdy” Joanna Mirek.

Jak podkreśla prezes Łukasz Kadela, obecność Trefla Proximy Kraków w klubowej elicie polskiej siatkówki kobiet to również ogromna szansa sportowego rozwoju dla ćwiczącej w klubie młodzieży. Najbardziej utalentowane dziewczęta otrzymają szansę gry w ekstraklasie.

Zapewne pod okiem znanego w Europie szkoleniowca – Alessandro Chiappini to również selekcjoner reprezentacji Słowenii – ekipa z Krakowa będzie systematycznie podnosić poziom gry, zdobędzie też uznanie i sympatię kibiców.

Zorganizowanie poniedziałkowego meczu w TAURON Arenie Kraków stało się możliwe dzięki wsparciu przez Miasto działań Trefla Proximy w popularyzowaniu tej atrakcyjnej i widowiskowej dyscypliny sportu.  Po wielu turniejach i meczach siatkarzy z udziałem biało-czerwonych i najlepszych reprezentacji świata, po raz pierwszy w czyżyńskiej hali obejrzymy w akcji siatkarki. Pod koniec listopada podopieczne Alessandro Chiappiniego wrócą do hali Suche Stawy, gdzie trwają obecne – pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – prace przystosowujące obiekt do wymogów LSK. 

Jeśli chodzi natomiast o najbliższą potyczkę, lepiej nie można było trafić, bo Trefl Proxima Kraków zmierzy się 23 października z 6-krotnym mistrzem kraju i 6-krotnym zdobywcą Pucharu Polski, Chemikiem Police.

Obie ekipy mają za sobą inaugurację sezonu. Krakowianki przegrały w Łodzi z ŁKS-em Commerceconem 1:3, a Chemik pokonał przed własną publicznością POLI Budowlanych Toruń 3:0.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS