23 i 24 sierpnia: na torze Kolna Puchar Europy Juniorów w Slalomie

Już w najbliższą sobotę i niedzielę - 23 i 24 sierpnia - na Torze Kajakarstwa Górskiego KOLNA odbędą się zawody Pucharu Europy Juniorów w Slalomie.

To kolejna, po ubiegłorocznych Mistrzostwa Europy Seniorów, duża międzynarodowa impreza na zmodernizowanym, przystosowanym do wymogów ECA i ICF torze.

 

Tym razem zobaczymy w akcji wielu utalentowanych slalomistów w kilku kategoriach wiekowych. Wśród zgłoszonych są nie tylko zawodnicy z europejskich krajów: Niemiec, Słowenii, Francji, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Włoch, Ukrainy, Austrii, Hiszpanii i Polski, ale z uwagi na otwarty charakter regat wystartują również przedstawiciele Brazylii, Kazachstanu i Australii.

 

Podczas Pucharu Europy Juniorów (ECA Junior Slalom Cup 2014) w Krakowie, przy TKG Kolna zostanie zorganizowany Małopolski Piknik Europejski, przygotowany i prowadzony przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W programie pikniku - gry i zabawy dla najmłodszych. Osoby dorosłe uzyskają natomiast pełną wiedzę dotyczącą funduszy Unii Europejskiej.

 

Fot. MCH/ZIS