22 stycznia drugi trening przed 16. PZU Cracovia Maraton

W najbliższą niedzielę, 22 stycznia odbędzie się drugi z serii oficjalnych treningów przygotowujących do startu w 16. PZU Cracovia Maraton. Podobnie jak w przypadku pierwszych zajęć, zbiórka biegaczy wyznaczona jest przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema. Start o godz. 10.00.

Na pierwszym treningu, który odbył się  15 stycznia, stawiła się liczna grupa mających za cel zmierzenie się z królewskim dystansem 42 km i 195 m w Krakowie. Nie przestraszyli się typowo zimowej pogody, a świeży i miękki śnieg okazał się idealnym podłożem do dwugodzinnych przebieżek po Parku Lotników Polskich i Bulwarach Wiślanych.

Tym razem zapraszamy na wycieczkę biegową! Planowana trasa: TAURON Arena Kraków – Lotnisko Czyżyny, Mistrzejowice, dolina rzeki Sudoł, Batowice, zbiornik Zesławice, powrót przez Fort Mistrzejowice, Park Tysiąclecia – TAURON Arena Kraków.

A w kolejną niedzielę, 29 stycznia, przewidziany jest trening wyjazdowy w Lasku Wolskim. Zbiórka: parking na końcu Alei Waszyngtona pod Kopcem Kościuszki, godz. 10:00. Plan zajęć: dobieg do Lasku Wolskiego przez Sikornik, trening na pętli wokół ZOO, powrót przez Sikornik pod Kopiec Kościuszki.

Na każdym treningu organizatorzy zapewniają napoje izotoniczne, wodę mineralną i ciepłą herbatę. Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Fot. Sławomir Opioła/AZS AWF Kraków Masters