22 maja ruszą zapisy do siódmej edycji Kraków Business Run

Równo miesiąc po 17. PZU Cracovia Maraton – w najbliższy wtorek, 22 maja ruszą zapisy do Kraków Business Run. Ten charytatywny bieg pięcioosobowych sztafet odbędzie się 2 września i pod Wawelem wystartuje już po raz siódmy.

Rejestracja do Kraków Business Run ruszy 22 maja, punktualnie o godzinie 12:00. Będzie prowadzona online, za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. Choć w tym roku na starcie biegu stanie 5500 biegaczy – reprezentantów lokalnych firm czy instytucji, to warto pospieszyć się ze zgłoszeniem, gdyż lista startowa w Krakowie zapełnia się w rekordowym tempie. Aby zgłosić drużynę do biegu należy więc zalogować się na swoje konto lub z wyprzedzeniem założyć nowe. W momencie startu rejestracji w panelu użytkownika pojawi się możliwość zgłoszenia drużyny. Dane wymagane przy zgłoszeniu to: nazwa drużyny, dane do faktury oraz dane minimum jednego zawodnika.

Impreza Poland Business Run, której częścią jest Kraków Business Run, to charytatywny bieg sztafetowy, z którego dochód pomaga „stanąć na nogi” osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi – głównie po amputacjach. Od niedawna, co roku wspierane finansowo są także inne – wybrane w drodze konkursu lokalne organizacje charytatywne.

W 2018 roku impreza odbędzie się w ośmiu miastach: Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Poznaniu.

We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie ekipy, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Zeszłoroczna edycja Poland Business Run była rekordowa pod wieloma względami – pobiegło aż 20 135 osób, udało się się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Do udziału w Kraków Business Run 2018 zapraszają: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KISS Digital, Urząd Miasta Krakowa i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.