21 kwietnia – dzień przed 17. PZU Cracovia Maraton – atrakcje nie tylko dla biegaczy!

W sobotę, 21 kwietnia przy Błoniach Krakowskich odbędzie się rywalizacja w ramach Cracovia Maraton na Rolkach i Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, a na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana mali sportowcy w wieku od 3 do 12 lat wezmą udział w Mini Mini Cracovia Maraton. W tym czasie – z myślą o najmłodszych i całych rodzinach – przewidziano również szereg atrakcji i animacji, na które zapraszamy przed trybunę południową Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w godz. 10:00-15:00!

Stoiska z animacjami i atrakcjami (parking przed trybuną południową Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana – od strony Al. 3 Maja, 21 kwietnia, sobota, godz. 10:00-15:00):

 • Momi Klub – zabawy z chustą, malowanie twarzy, kolorowanki , zajęcia plastyczne
 • Sklep Animatora – robienie zwierzątek z balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane, balony z helem;
 • Toyota Anwa – kolorowanki, malowanie twarzy;
 • Szkoła Językowa Little America – zabawy z językiem angielskim;
 • PZLA – tory przeszkód „ścieżka zdrowia”, warsztaty sportowe;
 • Metis – zabawy z matematyką: budowle z klocków lego, układanie puzzli;
 • Straż Miejska – zawody auto-chodzikowe z nagrodami na zbudowanym miasteczku komunikacyjnym;
 • Wojsko Polskie:
  - 2 pojazdy HMWV /terenowe pojazdy bojowe/ z bojowym wyposażeniem;
  - namiot promocyjny z telebimem (prezentacja szkolenia bojowego, skoki spadochronowe);
  - pokaz sprzętu spadochronowego będącego na wyposażeniu 6BPD;
  - robot saperski służący do rozpoznania i rozbrajania niebezpiecznych ładunków;
  - gadgety wojskowe (foldery, kalendarze, smycze, kompasy, długopisy, słodycze, itp.);
  - punkt malowania kamuflażu bojowego na twarzy;
  - strzelanie do celów biathlonowych (trzy stanowiska) z karabinków typu ASG Beryl z różnych pozycji strzeleckich;
 • Policja – pokaz samochodów;
 • Zawody Roler Cross – zawody, które mają za zadanie promować Polski Ice Cross w letnim wydaniu, czyli na rolkach. Podobnie jak w zawodach na lodzie, zawodnicy starają się uzyskać jak najlepszy czas podczas przejazdu indywidualnego. W tym celu mają dwie próby, liczy się lepszy wynik. Na torze będą znajdowały się przeszkody które trzeba pokonać. Do udziału zapraszamy wszystkich od 10 roku życia. Bedą 3 kategorie wiekowe. 10-14, 15-18, 19-open. Za miejsca na podium przewidziane są nagrody. Aby zarejestrować się na zawody należy wysłać zgłoszenie  e-mailem na adres kontaktkkf@gmail.com. W zgłoszeniu wpisujemy imię i nazwisko, kontakt telefoniczny, rok urodzenia. W przypadku osób nieletnich, zgodę rodziców na udział w zawodach. Należy również napisać oświadczenie o stanie zdrowia: „Mój stan zdrowia pozwala na wzięcie udziału w zawodach”.
 • Pokazy jazdy na longboardach i deskorolkach
 • Na scenie: pokazy taneczne w godz. 11:00-12:00, pokazy taneczno-akrobatyczne w godz. 13:00-14:15.

Sponsor Tytularny krakowskiego maratonu – PZU również przygotował atrakcje dla kibiców.

Jedną z nich jest „Freeze me” – czyli filmowe efekty 3d w wydaniu kompaktowym. „Freeze me” to w pełni zautomatyzowany system składający się z 10 aparatów wykonujących jednocześnie 10 ujęć i natychmiast przetwarzających je w ruchome zdjęcie gif 3D. Gify będzie można udostępniać w mediach społecznościowych, a obrazy – w postaci statycznych zdjęć będą drukowane na miejscu. Z „Freeze me” będzie można skorzystać na stoisku PZU na EXPO 17. PZU Cracovia Maraton, w sobotę 21 kwietnia w godz. 10:00-20:00, a także w piątek, 20 kwietnia w godz. 15:00-20:00. Oprócz „Freeze me”, będzie można bezpłatnie przeanalizować skład masy ciała przy pomocy urządzenia TANITA.

Ponadto, zapraszamy do strefy „Podziel się kilometrem” w miasteczku 17. PZU Cracovia Maraton na krakowskim Rynku Głównym w niedzielę, 22 kwietnia w godz. 8:00 -16:00. Więcej informacji TUTAJ.