2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: atrakcje i animacje dla małych i dużych

Oprócz wielkiego Pasta Party i próby poprawienia przez Kraków i Czanieckie Makarony rekordu Guinnessa na „Największą miskę makaronu”, dla kibiców, w szczególności tych najmłodszych, przygotowana zostanie moc atrakcji i animacji. Zapraszamy do TAURON Areny Kraków w przeddzień 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego – 23 października (piątek) w godz. 10:00-18:00 oraz w dniu imprezy – 24 października (sobota) w godz. 8:00-16:00.

W TAURON Arenie Kraków powstanie m.in. średniowieczna wioska, gdzie prowadzone będą warsztaty plastyczne, tkackie i powroźnicze. Ich uczestnicy poznają technikę wyrobu świec, usłyszą ciekawostki o barciach i bartnikach. Kolejną atrakcją będzie malowanie inicjałów średniowiecznych oraz rysowanie smoków, księżniczek i rycerzy. Każdy będzie mógł wypróbować tkanie krajek na bardach i troczków na lucetkach. Zostanie uruchomiona średniowieczna maszyna do wyrobu powrozów. Każdy będzie mógł się z nią „zmierzyć” i ukręcić sznur. Uczestnicy dowiedzą się jak rzemieślnicy ówczesnych czasów z lnu i konopi wyrabiali linę.

W TAURON Arene Kraków zagości też duży ruchomy smok, który porusza się, bucha parą i wydaje groźne pomruki. Ale nie ma się go co obawiać – jest przykuty łańcuchami do ziemi i … lubi zdjęcia z dziećmi.

Średniowiecze to nie tylko ciężka praca, ale także zabawa. Gra w bilard – prawie każdy wie jak wygląda i jak się w niego gra. Ale bilard średniowieczny?! To dopiero jest uciecha!

Cała wioska i jej mieszkańcy doskonale oddają klimat czasów średniowiecza. Odwiedzający wioskę będą mieć okazję do świetnej zabawy i zdobycia certyfikatów.

 

Na najmłodszych kibiców czekać będą również takie atrakcje jak:

- malowanie buziek;

- modelowanie balonów w różne kształty;

- zabawy z kolorową chustą klanzy;

- animacje tęczowym tunelem ;

- mini disco;

- duże bańki mydlane;

- konkursy: hula - hop, skakania na skakance, przeciąganie liny animacyjnej.

Ponadto gry i zabawy ruchowe, rozwijające kreatywność, poznanie sprzętu cyrkowo animacyjnego: flowerstick, diabolo, piłeczki do żonglowania, talerze do żonglowania.

 

W miasteczku 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego wszyscy rodzice będą również mogli odwiedzić ze swoimi pociechami specjalną strefę dziecięcą z PZU, gdzie dla najmłodszych przewidziano atrakcje edukacyjne i prozdrowotne.

Zapraszamy także do strefy zdrowia PZU, gdzie zarówno biegacze, jak i kibice będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom: EKG, pomiar cukru, pomiar cholesterolu czy zrobić analizę składu ciała oraz skorzystać z porad kardiologa, ortopedy i dietetyka.

W strefie Sponsora Tytularnego imprezy – PZU zorganizowana zostanie również kolejna odsłona akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”. Za każde 1000 metrów pokonane przez odwiedzających strefę na stacjonarnej bieżni, PZU przekaże 10 zł na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.