19. finał WOŚP w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA: Noworoczny slalom kajakowy

Na starcie III Halowego Noworocznego Slalomu Kajakowego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa pojawiło się w niedzielę, 9 stycznia 41 zawodniczek i zawodników. Rywalizowali w czterech konkurencjach. Oprócz polskiej czołówki w tej olimpijskiej dyscyplinie w regatach na zadaszonym i ogrzewanym sztucznym torze Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA uczestniczyli Słowacy z Dolnego Kubina. W czasie imprezy, zorganizowanej przez Gminę Miejską Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Kajakowy zbierano datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już po raz dziewiętnasty wsparła chore dzieci. - To była dobra zabawa, ale ściganie prawdziwe ? zapewnił zwycięzca kajakowych ?jedynek? Grzegorz Polaczyk.

Dla polskich kadrowiczów zawody stanowiły pierwsze przetarcie przed trudnym sezonem z olimpijskimi kwalifikacjami podczas mistrzostw świata w Bratysławie. Udział w igrzyskach w Londynie w 2012 roku to główny cel triumfatorki K-1 kobiet, Natalii Pacierpnik.
Formuła slalomu równoległego była ciekawa dla widzów. Przygotowano dla nich również inne atrakcje. Obok toru kajakowego odbył się pokaz szkolenia psów klubu Agility Hiport, pojawili się również na pięknych wierzchowcach amazonki i jeźdźcy Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom regat oraz kibicom ciepłe napoje i posiłki. Najlepsi kajakarze otrzymali puchary i nagrody, które wręczali Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Zastępcy Dyrektora ZIS: Urszula Filipowicz i Krzysztof Dębowski, Prezes KKK, Zbigniew Miązek.
Wyniki:
K-1 kobiet:: 1. Natalia Pacierpnik (Krakowski Klub Kajakowy), 2. Natalia Rożniakowska (Szkoła Mistrzostwa Sportowego/LUKS Kwisa Leśna), 3. Agnieszka Nosal (AZS-AWF Kraków).;
K-1 mężczyzn: 1. Grzegorz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), 2. Michał Pasiut (Start Nowy Sącz), 3. Rafał Polaczyk (Pieniny Szczawnica);
C-1: 1. Igor Sztuba (AZS-AWF), 2. Przemysław Plewa (Spływ Sromowce Wyżne), 3. Grzegorz Kwiatek (AZS-AWF);
C-2: 1. Piotr Szczepański/Marcin Pochwała (KKK), 2. Dariusz Chlebek/Patryk Brzeziński (SMS/AZS-AWF), 3. Karol Kasprzak/Marcin Kasprzak (KKK).

[galeria:312]