18.930 zł zgromadzone w ramach akcji „Podziel się kilometrem”

Podczas 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego osoby, które wzięły udział w organizowanej przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcji „Podziel się kilometrem” pokonały w sumie 1893 km. Dało to kwotę 18.930 zł na wsparcie fundacji SOS Wioski Dziecięce.

Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedziła strefę „Podziel się kilometrem” podczas 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (od 14 do 16 października – przyp. red.) było pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku. Za każde przebiegnięte 1000 m PZU przeznaczyło 10 złotych na fundację SOS Wioski Dziecięce.

Do akcji włączyć się mógł absolutnie każdy. Od tego roku, PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych (dziecięce bieżnie, rowerki, trampoliny). Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel.

W 2016 roku akcja „Podziel się kilometrem” realizowana jest w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia.

Fot. Szymon Gruchalski