185. Wielkie Derby Krakowa dla Wisły

Piłkarze Wisły wygrali w poniedziałek, 30 kwietnia 185. Wielkie Derby Krakowa na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, pokonała Cracovię 1-0 (1-0). Jedyną bramkę zdobył w 29. minucie z wolnego Maor Melikson. Mecz oglądało 23 215 widzów.

Wisła, mimo tego zwycięstwa, nie obroni tytułu mistrza Polski. Cracovia żegna się natomiast z ekstraklasą.

Przed spotkaniem koszykarki „Białej Gwiazdy" zaprezentowały okazałe trofeum, które otrzymały za wywalczenie mistrzostwa kraju, dodajmy, że wcześniej sięgnęły także po Puchar Polski.

Z kolei, pod dach stadionu wciągnięta została koszulka Andrzeja Iwana - jednego z najlepszych piłkarzy w historii klubu, reprezentanta kraju, uczestnika finałów mistrzostw świata w 1978 i 1982 roku.

Do kluczowego wydarzenia meczu doszło w 29 min Krzysztof Nykiel sfaulował przed polem karnym Gervasio Nuneza, a wolnego wykorzystał precyzyjnym strzałem w górny róg bramki Maor Melikson. To pierwszy gol pomocnika z Izraela w polskiej lidze.

Cracovia kończyła poniedziałkowy występ w „ósemkę". W 70 min, z powodu drugiej żółtej kartki, musiał opuścić boisko Vladimir Boljevic, w doliczonym czasie podzielił jego los Marcin Budziński, a od 88 min nie był w stanie kontynuować gry Andraż Struna.

Prewencyjne oddziały policyjne interweniowały na trybunach.

Jak poinformował telewizyjna stacja Eurosport, za jej pośrednictwem derby Krakowa można było obejrzeć w 22 europejskich krajach.

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki spotkań. W czwartek, 3 maja, o godz. 18.00 Cracovia podejmie drużynę Ruchu Chorzów, o tej samej porze Wisła zagra w Zabrzu z Górnikiem. Natomiast w niedzielę, 6 maja o godz. 17.00 odbędą się m.in. mecze Wisła - Śląsk Wrocław i PGE GKS Bełchatów - Cracovia.