18 marca IX Półmaraton Marzanny: Nowa atrakcyjna trasa!

Na nowej trasie, prowadzącej z Błoń Krakowskich ulicami Starego Miasta, obok Wzgórza Wawelskiego, kościoła ojców Paulinów na Skałce, klasztoru sióstr Norbertanek na Salwatorze, odbędzie się w niedzielę, 18 marca IX Półmaraton Marzanny. Biegacze rozpoczną nowy sezon, nawiązując do pięknych zwyczajów i bogatych tradycji witania wiosny. Znakomitą atmosferę zapewnią organizatorzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans. Dla uczestników tej imprezy będzie to okazja do sprawdzenia formy przed XI Cracovia Maraton, na który zapraszamy 22 kwietnia.

IX Półmaraton Marzanny jest kolejnym wspólnym przedsięwzięciem ZIS i Dystansu. 31 grudnia wielkim sukcesem zakończył się VIII Krakowski Bieg Sylwestrowy,  wystartowało w nim z górą 1 000 osób.

Aby biegaczom nie zakręciło się w głowach od wielokrotnego okrążania Błoń, jak to było w poprzednich latach, IX Półmaraton Marzanny „ruszy w miasto" - 18 marca o godz. 11.00 spod kamienia papieskiego.

Cała trasa - niezwykle malownicza i urokliwa - będzie miała atest Polskiego Związku :Lekkiej Atletyki. Ta wiadomość najbardziej ucieszy łowców rekordów. Zostały też przygotowane okolicznościowe, pamiątkowe medale, a najlepsi, najszybsi otrzymają wartościowe nagrody. Limit czasu na pokonanie 21 km „z okładem" wynosi 3 godziny.

Zachęcamy więc do zgłaszania udziału w IX Półmaratonie Marzanny! Wszelkie informacje, w tym również regulamin, znajdują się na stronach internetowych: www.dystans.krakow.pl lub  www.maratonypolskie.pl.

 mapa marzanna