18 marca IX Krakowski Półmaraton Marzanny: Nowa atrakcyjna trasa!

Na nowej trasie, prowadzącej z Błoń Krakowskich ulicami Starego Miasta, obok Wzgórza Wawelskiego, kościoła ojców Paulinów na Skałce, klasztoru sióstr Norbertanek na Salwatorze, odbędzie się w niedzielę, 18 marca IX Krakowski Półmaraton Marzanny. Biegacze rozpoczną nowy sezon, nawiązując do pięknych zwyczajów i bogatych tradycji witania wiosny. Znakomitą atmosferę zapewnią organizatorzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans.

Przekonali się o tym uczestnicy ostatniego, VIII Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Już wtedy, 31 grudnia, wielu z nich, zachwyconych świetnym połączeniem zabawy i sportowej rywalizacji, zapowiedziało start w Krakowskim Półmaratonie Marzanny, choć będzie to na pewno znacznie trudniejsze wyzwanie - przede wszystkim trzeba pokonać znacznie dłuższy, aż 21-kilometrowy "z okładem" dystans.

Aby biegaczom nie zakręciło się w głowach od wielokrotnego okrążania Błoń, jak to było w poprzednich latach, IX Półmaraton Marzanny „ruszy w miasto" - 18 marca o godz. 11.00 spod kamienia papieskiego.

Cała trasa - niezwykle malownicza i urokliwa - będzie miała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ta wiadomość najbardziej ucieszy łowców rekordów. Zostały też przygotowane okolicznościowe, pamiątkowe medale, a najlepsi, najszybsi otrzymają wartościowe nagrody.

Zachęcamy więc do zgłaszania udziału w IX Krakowskim Półmaratonie Marzanny! Wszelkie informacje, w tym również regulamin, znajdują się na stronach internetowych: www.dystans.krakow.pl lub www.maratonypolskie.pl.

 mapa marzanna