18 maja o godz.12:00 początek zapisów do Kraków Business Run 2017

W czwartek, 18 maja punktualnie o godzinie 12.00 rozpocznie się przyjmowanie zapisów do tegorocznej, już szóstej edycji charytatywnego biegu sztafetowego Kraków Business Run. Impreza odbędzie się 3 września.

Do startu w biegu zaproszeni są przede wszystkim pracownicy firm i organizacji z Krakowa i regionu. Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zgłosić swoją drużynę złożoną z pięciu osób. Można to zrobić przez rejestrację w panelu dostępnym na stronie www.krakowbusinessrun.pl oraz uiszczenie opłaty startowej wynoszącej 70 zł netto od osoby, czyli 378 zł brutto za drużynę.

Liczba drużyn, które mogą wziąć udział w biegu jest ograniczona, a o dopuszczeniu do startu decyduje kolejność zgłoszeń.

- W 2016 roku roku miejsca na liście startowej skończyły się już po kilkunastu minutach, dlatego warto już dziś organizować swoje drużyny i uzupełnić dane biegaczy w panelu na naszej stronie internetowej. Dzięki temu 18 maja wystarczy jedynie zgłosić zarejestrowaną drużynę do biegu i dokonać opłaty startowej – mówi Marta Hernik, Global Project Manager z Fundacji Poland Business Run.

W Kraków Business Run liczą się udział, dobra zabawa i chęć pomocy. W biegu wezmą udział także znani dziennikarze i aktorzy teatrów – Starego, Bagatela, Variete, Słowackiego, Ludowego oraz Sztuka na Wynos. Dla wszystkich, którzy chcą lepiej przygotować się do startu, zorganizowane będą otwarte, bezpłatne treningi z profesjonalistami.

W ubiegłym roku w Kraków Business Run wzięło udział blisko 5000 tysięcy biegaczy, dzięki którym udało się zebrać 316 598,33 złotych netto. Zebrane pieniądze pozwoliły pomóc między innymi Agnieszce, Rafałowi i Marii, podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz ufundować turnus rehabilitacyjny dla podopiecznych Stowarzyszenia Unicorn.

Środki zebrane z tegorocznych opłat startowych zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, a podobne biegi wystartują jednocześnie w siedmiu miastach Polski w ramach ogólnopolskiej imprezy charytatywnej – Poland Business Run, która odbędzie się 3 września.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl