18-20 czerwca: Weekend z EURO 2016 w Krakowie

W środę, 10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 85 w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona przyszłotygodniowym wydarzeniom promocyjnym EHF EURO 2016 w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Udekorowano również zwycięzców wojewódzkich eliminacji „Szczypiorniaka na Orlikach”.

W konferencji udział wzięli: Marcin Herra, Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. EURO 2016; Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – odpowiedzialnego w imieniu Gminy Miejskiej Kraków za współorganizację turnieju, który rozegrany zostanie w Polsce w dniach 15-31 stycznia 2016 roku, a podwawelski gród będzie w jego trakcie gospodarzem wszystkich spotkań reprezentacji Polski oraz fazy finałowej; Tomasz Urynowicz, Zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Krakowa, a także Zbigniew Gorączko, Prezes MZPR.

 

W sobotę, 20 czerwca o godz. 20:00 w Tauron Arenie Kraków polscy brązowi medaliści mistrzostw świata w Katarze zmierzą się z renomowanym rywalem – reprezentacją Danii.

 

Wcześniej, już od godz. 15:00 w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce rozegrane zostaną mecze o medale finałów „Szczypiorniaka na Orlikach” – ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. W 4. edycji zawodów udział wzięło 17 000 dzieci tworzących 1200 drużyn! W Małopolsce najlepsi okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 101 z Krakowa i to oni odebrali puchary na boisku SP nr 85, gdzie toczyła się decydująca rywalizacja o prymat w regionie. Wśród dziewczynek triumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Wilczysk. W dniach 18-20 czerwca (czwartek-sobota) te dwie drużyny zagrają w finałach w Krakowie ze zwycięzcami eliminacji w innych województwach.

 

W piątek, 19 czerwca o godz. 14:30 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się natomiast uroczyste losowanie grup finałowych EHF EURO 2016. ZPRP zapowiada efektowną oprawę tej ceremonii, wezmą w niej udział grupy kibiców ze wszystkich 16 krajów, które w polskich halach będą rywalizowały o medale czempionatu Starego Kontynentu.

 

Reprezentacja Polski do Krakowa zawita już w najbliższy poniedziałek, 15 czerwca – na godz. 20:00 zapowiadany jest przyjazd naszych piłkarzy ręcznych pociągiem kursowym z Warszawy.

 

W dniach 18-19 czerwca w Krakowie zorganizowane zostanie także posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF).

 

O konferencji przed "Weekendem z EHF Euro 2016" w Krakowie można również przeczytać na stronie internetowej ZPRP.

 

Informacje na temat biletów na mecz Polska – Dania znajdują się TUTAJ.

 

 

Fot. MCH/ZIS