17 sierpnia w TAURON Arenie Kraków historyczny mecz Hokejowej Ligi Mistrzów

W środę, 17 sierpnia o godz. 19.30 w TAURON Arenie Kraków rozpocznie się historyczny mecz Hokejowej Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy wystąpi w tych rozgrywkach polski zespół. Comarch Cracovia zmierzy się ze Spartą Praga.

We wtorkowe popołudnie, w przeddzień tego interesującego wydarzenia hokejowego, w sali konferencyjnej największej w naszym kraju hali sportowo-widowiskowej spotkali się z dziennikarzami trener mistrzów Polski Rudolf Rohaček i kapitan drużyny Patryk Noworyta.

W tym czasie wicemistrzowie Czech, po treningu przeprowadzonym w Pradze, byli w drodze do Krakowa.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do prestiżowych występów w Hokejowej Lidze Mistrzów – zapewnił Patryk Noworyta. - Każdy indywidualnie przygotowuje się pod względem psychicznym do tych spotkań. Cieszymy się bardzo, że możemy wystąpić w TAURON Arenie Kraków.

- Rozmawialiśmy już o meczu ze Spartą, staraliśmy się przygotować jakieś warianty taktyczne. Problem w tym, iż nasz środowy rywal prezentuje taką klasę, że w każdej chwili może zaskoczyć zupełnie innym wariantem gry – powiedział Rudolf Rohaček. - Musimy być więc skoncentrowani w stu procentach, jeśli chcemy podjąć walkę. Zaczniemy od wyniku 0-0, wychodzę z założenia, że w sporcie wszystko jest możliwe, faworytom też przytrafiają się niespodziewane porażki.

W ekipie Comarch Cracovii zabraknie kontuzjowanego obrońcy Macieja Kruczka. W 25-osobowej kadrze znalazł się natomiast defensywny zawodnik, Austriak Florian Iberer, który w barwach Vienna Capitals miał już okazję zagrać w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Sparta Praga jest jedną z sześciu czeskich drużyn, które wezmą udział w obecnej edycji CHL (Champions Hockey League), jej największym dotychczasowym sukcesem w LM był awans do 1/8 finału w sezonie 2014/15.

Ostatnio, bardzo poważnie zmienił się skład Sparty. Odeszło aż 10 zawodników, w tym reprezentacyjny obrońca, uczestnik tegorocznych MŚ Elity Adam Polašek.

„Nowe twarze” to: obrońcy Martin Gernat i Richard Nedomlel oraz napastnicy Brian Ihnačak, Petr Vrana i Dominik Uher.

Szkoleniowca Josefa Jandača, który został głównym trenerem reprezentacji Czech, zastąpił Jiři Kalous.

Podczas letnich przygotowań Sparta rozegrała pięć sparingów, notując cztery zwycięstwa – nad słowackim zespołem z KHL Slovanem Bratysława 4-2, niemieckim ERC Ingolstadt 4-2, szwajcarskimi Lausanne HC 4-2 i Geneve-Servette HC 2-1 (po karnych) oraz jedną porażkę – ze szwajcarskim Fribourg Gotteron 3-6.

Fot. JS, MCH/ZIS