17. PZU Cracovia Maraton: zapraszamy zawodników na wózkach

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 17. PZU Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach. Zapraszamy sportowców ścigających się na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. W tym roku wrócą oni na królewski dystans 42 km i 195 m!

Podczas 17. PZU Cracovia Maraton będzie też miała miejsce rywalizacja zawodników niepełnosprawnych na wózkach. 22 kwietnia wystartują oni z Rynku Głównego, tradycyjnie na dwie minuty przed rozpoczęciem rywalizacji biegaczy – czyli o godz. 8:58.

Przez ostatnie cztery lata, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, wózkarze pokonywali jedno okrążenie trasy krakowskiego maratonu, a długość ich wyścigu wynosiła około 22 km. W tym roku – w związku z jedną pętlą trasy 17. PZU Cracovia Maraton – zawodnicy rywalizujący w kategoriach: hand bike, rim push i active wheelchair wrócą na królewski dystans 42 km i 195 m!

Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie. Zapisy prowadzone są za pomocą formularza internetowego, gdzie należy również zaznaczyć odpowiedni typ wózka.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku!