16 maja: Skandia Maraton Lang Team już po raz piąty w Krakowie

W najbliższą sobotę, 16 maja już po raz piąty z rzędu odbędzie się krakowska edycja bardzo popularnej imprezy kolarskiej MTB – Skandia Maraton Lang Team. O godz. 11:00 na Błoniach Krakowskich nastąpi start do tegorocznych zmagań.  

W SMLT mogą wziąć udział zarówno wyczynowcy, jak i amatorzy. Do środy, 13 maja włącznie (do godz. 23:59) przyjmowane były zgłoszenia oraz opłaty startowe przez Internet. Natomiast w piątek, 15 maja, w godz. 16:00-19:00 oraz w sobotę, 16 maja, w godz. 8:00-10:30 można się zapisać w Biurze Zawodów na Błoniach Krakowskich, przy Al. 3 Maja.

 

- Krakowska edycja cyklu Skandia Maraton Lang Team stała się już niemal koronną imprezą tej rywalizacji, podobnie  jak ostatni etap z metą na Rynku Głównym w Tour de Pologne. Dzięki naszej współpracy z Czesławem Langiem mamy od lat dwa wspaniałe kolarskie wydarzenia. Świetnie się uzupełniamy i wspieramy z ogromną korzyścią dla całego środowiska miłośników jazdy na rowerze. Gdy w 2011 roku zadebiutował w Krakowie Skandia Maraton Lang Team, od razu odniósł duży sukces sportowy i organizacyjny. Od tego czasu systematycznie bijemy rekordy liczby uczestników. Błonia Krakowskie są znakomitym miejscem startu, mety i całego barwnego miasteczka. Wytyczyliśmy też atrakcyjne trasy dla wszystkich kategorii. W sobotę, 16 maja spotkamy się w Krakowie na Skandii po raz piąty i jestem przekonany, że ten mały jubileusz świętować będziemy w znakomitej atmosferze - mówi Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.


Podczas tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team odbywa się znów akcja społeczna „Pozytywne Obroty”. Każdy gość, kibic czy uczestnik Skandia Maraton Lang Team może kręcić Pozytywne Obroty. Wystarczy wsiąść na rower i przejechać jedną z czterech tras na Skandia Maraton Lang Team lub w specjalnej strefie kibica na trenażerach.

 

W tym roku akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, a także zwiększenie świadomości bezpiecznej jazdy na rowerze. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie. Lekcje na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym będzie prowadzić Fundacja Doroty Stalińskiej NADZIEJA.

 

Kalendarz SMLT 2015 i inne szczegółowe informacje dotyczące cyklu można znaleźć TUTAJ.

 

Fot. MCH/ZIS