1525 km w ramach akcji „Podziel się kilometrem”

Podczas Krakowskich Spotkań Biegowych i 15. PZU Cracovia Maraton osoby, które wzięły udział w organizowanej przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcji „Podziel się kilometrem” pokonały w sumie 1525 km. Dało to kwotę 15.250 zł na wsparcie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie.

Akcja polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedziła strefę „Podziel się kilometrem” w trakcie Krakowskich Spotkań Biegowych i 15. PZU Cracovia Maraton było pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku lub rowerku. Za każdy przebiegnięty kilometr PZU przeznaczył 10 złotych na Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie.

Do akcji włączyć się mógł absolutnie każdy. Od tego roku, PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych oraz strefę nordic walking. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Przedsięwzięcie to realizowane jest w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia.

Fot. MCH/ZIS