15. PZU Cracovia Maraton – uwaga, od Nowego Roku zmiana opłaty startowej

Jeszcze tylko do 31 grudnia obowiązuje opłata za start w 15. PZU Cracovia Maraton w wysokości 70 zł. Od 1 stycznia wpisowe będzie wynosić 100 zł.

15. edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie zorganizowana zostanie 15 maja 2016 roku. Po raz trzeci z rzędu, start i meta usytuowane będą na Rynku Głównym.

W 15. PZU Cracovia Maraton nowością jest możliwość zgłoszeń drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie imprezy. Wprowadzona została także klasyfikacja drużynowa – dla pięciu najliczniejszych zespołów.

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (13 maja) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (14 maja) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński).

W przeddzień zmagań na trasie maratonu zorganizowane zostaną również biegi na krótszych dystansach, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin. Na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla najmłodszych.