15. Cracovia Maraton: start zapisów!

Rozpoczęły się zapisy do 15. edycji Cracovia Maraton, która zorganizowana zostanie 15 maja 2016 roku. Do końca bieżącego roku opłata startowa wynosi 70 zł. Nowością jest możliwość zgłoszeń drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup.

Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 15. Cracovia Maraton. Wprowadzona została również klasyfikacja drużynowa – dla pięciu najliczniejszych zespołów.

 

Po raz trzeci z rzędu, start i meta najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym.

 

Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

 

Bieg na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (13 maja) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (14 maja) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Cracovia Maraton na Rolkach.

 

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku.

 

Internetowe zapisy do 15. Cracovia Maraton prowadzone są TUTAJ.