14A. Fioretti - Franciszkanie

Nazwa punktu: Fioretti - Franciszkanie Lokalizacja: Grodzka, Plac Św. Marii Magdaleny Działa: od 9:00 do ostatniego biegacza Uwagi: Pokój i dobro!

Opis punktu:
Krakowscy Franciszkanie z zespołu Fioretti pragną poprzez radosne chwalenie Pana swoim śpiewem dopingować biegaczy, dodając im wiary i nadziei - także w to, że na końcu czeka ich meta. Chcą to robić z całego serca także dlatego, że wśród uczestników maratonu będą trzej ich współbracia, stali bywalcy takich biegów realizujących zasadę: "w zdrowym ciele - zdrowy duch".

Przy ulicy Grodzkiej, obok Kościoła św. Piotra i Pawła od rozpoczęcia maratonu będą śpiewać, grać, tańczyć - jednym słowem będą robić "wszystko" by wspomóc biorących udział w maratonie. Ażeby mogli ich posłuchać przez dłuższy czas postarają się zagrać trochę mocniejszej muzyki ze swojego repertuaru.

A ponieważ pierwszy chrześcijański "propagator" sportu - św. Paweł z Tarsu - w liście do Koryntian napisał: „Każdy, kto bierze udział w zawodach sportowych, odmawia sobie wszystkiego. Oni walczą, aby otrzymać w nagrodę wieniec, który przemija, a my walczymy o nagrodę nieprzemijającą", także i oni będą chcieli nauczyć się trochę wytrwałości i hartu ducha, które cechują śmiałków biorących udział w maratonie.

Wszystkim uczestnikom zapewniają także modlitewny (i nie wykrywalny!) doping, życząc tym samym by wśród wielu wieńców zwycięstwa, kiedyś znalazł się ten jeden - wieczny. Bo jak napisał na innym miejscu wspomniany wyżej apostoł:
"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem."

Więcej o zespole: www.fioretti.pl

Fotografie zespołu:

f2


f3


f5


 f0

Miejsce dopingu:

Wyświetl większą mapę