14 września trzecia edycja Kraków Business Run: 3 000 biegaczy na Rynku Głównym!

Aż 3000 biegaczy w 600 pięcioosobowych zespołach wystartuje w niedzielę, 14 września na Rynku Głównym w trzeciej edycji Kraków Business Run – charytatywnych zawodów sztafetowych na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Za pieniądze z opłat startowych i dobrowolnych datków w akcji „Pomagam Bardziej”, zakupione zostaną protezy dla kolejnych beneficjentów KBR: Daniel Budziak, Danuta Bujok i Justyna Sodur.


Inicjatywa krakowskiego i małopolskiego biznesu, wspierana od samego początku przez Gminę Miejską Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zatacza coraz szersze kręgi.

 

W tym roku, o tej samej porze (niedziela, godz. 10.30) rozpoczną się również charytatywne biegi sztafetowe, w ramach Poland Business Run, w Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W pięciu miastach weźmie w nich udział 10 tysięcy osób, w tym najwięcej w Krakowie – wspomniane 3 tysiące.

 

Oprócz przedstawicieli 150 małopolskich firm na trasie wokół Plant – ze startem i metą na Rynku Głównym - zobaczymy wiele znanych postaci. Drużyny wystawili m.in. bohaterowi seriali telewizyjnych „Na Wspólnej” i „Szpital”, aktorzy i pracownicy Narodowego Starego Teatru,  udział w KBR zapowiedział ultra maratończyk Dariusz Strychalski, pierwszy w historii niepełnosprawny zawodnik, który ukończył Spartathlon.

 

Wprowadzeniem do czwartkowej konferencji w krakowskim hotelu Radisson Blu było krótkie wystąpienie Agnieszki Harasim, która dzięki nowoczesnym protezom może  rozwijać praktycznie bez ograniczeń,  swoje zainteresowania sportowe. Żegluje, jeździ na rowerze, skutecznie zachęca do aktywności fizycznej osoby niepełnosprawne.

 

- Utwierdziliśmy pomysłodawców, że na pewno dadzą sobie radę z tym projektem i będą zaskoczeni tym, jak będzie się rozwijać  – przypomniała pierwsze rozmowy  Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. -  Wymiana know-how jest jednym elementów, które pomagają nam dobrze robić imprezy, dlatego Zarząd Infrastruktury Sportowej wspomaga ten bieg nie tylko intencyjnie, ale także swoją wiedzą. Dla nas fenomenem Kraków Business Run nie jest wyzwanie organizacyjne, lecz sam pomysł zaangażowania ludzi, którzy tworzą tkankę tego miasta i pracują w biznesie opartym na wiedzy.  Miasto udostępnia przestrzeń, która mieszkańcom się należy, czyli w tym przypadku najpiękniejszy kawałek Polski, a zatem Rynek Główny i część Starego Miasta – Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1978 roku. Biegniemy więc najpiękniejszą trasą w Polsce.


- Cieszę się bardzo, że Kraków Business Run tak się rozrasta. Dążymy do tego, aby wszystkie imprezy organizowane u nas były najlepsze – powiedział Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem. Mam nadzieję, że ta piękna inicjatywa będzie mieć  nie tylko ogólnopolski, ale już wkrótce i europejski zasięg. ZIS wspiera tę imprezę i pomaga w jej zorganizowaniu, wystawia również swoją sztafetę.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z Kraków Business Run w godz. 10.00-14.30 wyłączona zostanie komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej. W tym czasie linie tramwajowe 0, 1, 8, 18, 71, 78 kursować będą przez ulicę Westerplatte i Basztową. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Świętego Idziego, czyli odcinek pomiędzy ul. Świętej Gertrudy a ul. Starszewskiego.

 

Program Kraków Business  Run 2014

9.00 - Powitanie biegaczy i podanie informacji o biegu.

9.20 - Zagrzewanie do biegu z zespołem Samba Sorrir Por Favor

9.40 - ODPRAWA KAPITANÓW

9.50 - Oficjalne otwarcie Kraków Business Run 2014 i przedstawienie beneficjentów tegorocznej edycji

10.10 - Rozgrzewka

10.30 - START PIERWSZYCH SZTAFET

11.00 - Rozmowa z beneficjentami Kraków Business Run 2013 i 2014

11.15 - Druga rozgrzewka

13.00 - Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród

14.00 - Zamknięcie Kraków Business Run 2014

 

Trasa biegu: Rynek Główny – ul. Sławkowska – Planty do hotelu Royal (przecięcie ul. Dominikańskiej) – ul. Bernardyńska - bulwary wokół Wawelu – ul. Podzamcze – Planty (przecięcie ul. Franciszkańskiej) - ul. Wiślna – Rynek Główny.

 

Organizatorzy Kraków Business Run 2014: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS Polska, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft, Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Fot. MCH/ZIS