14. PKO Cracovia Maraton: nagrody za doping

Trzy krakowskie Szkoły Podstawowe: nr 1, nr 5 i nr 12 zostały nagrodzone za zorganizowanie punktów dopingu podczas tegorocznego 14. PKO Cracovia Maraton. Wręczenie laptopów, ufundowanych przez Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe odbyło się w czwartek, 8 października w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Postanowiliśmy docenić takie właśnie inicjatywy, bo szczególnie zwracamy uwagę na to, żeby młodzież uczyła się sportu i zdrowej rywalizacji poprzez udział w organizowanych przez nas imprezach, najpierw w roli kibiców, a potem aktywnych uczestników – powiedział Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. - Już teraz zapraszam na 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, który odbędzie się 24 października.

- W biegach i bliskim memu sercu kolarstwie dużo dobrego w Krakowie się dzieje – podkreślił Prezes Zarządu Skandia Życie TU Paweł Ziemba. - Cała Polska stała się bardziej aktywna, coraz więcej osób uprawia sport czysto amatorsko. Ważną rolę odgrywa też widownia.  To wsparcie jest niezwykle istotne, wtedy, gdy walczy się ze swoją słabością. Okrzyk kibica – dawaj, nie poddawaj się.

Nagrody i dyplomy z rąk Prezesa Pawła Ziemby i Dyrektora Krzysztofa Kowala odebrały: Dyrektor SP 1 Elżbieta Migocka, Dyrektor SP 12 Magdalena Mazur i Zastępca Dyrektora SP 5 Jadwiga Suder.

Uczestniczący w uroczystości nauczyciele i uczniowie otrzymali także dodatkowe upominki.

- Takie nagrody sprawiają nam naprawdę ogromną radość, jesteśmy przygotowani na kolejne akcje – przyznała Dyr. Elżbieta Migocka, dziękując w imieniu wszystkich laureatów.

 

Fot. MCH/ZIS