13 stycznia 2013: Kajakarze górscy z Kolnej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 13 stycznia kajakarze górscy zapraszają na tor Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA, gdzie odbędzie się V Halowy Noworoczny Slalom Kajakowy. Po raz piąty z rzędu przedstawiciele tej widowiskowej dyscypliny sportu wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na rzecz Orkiestry, w dniu jej 21. finału, na Kolnej przeprowadzona zostanie licytacja olimpijskich pamiątek, przekazanych przez naszych reprezentantów, finalistów igrzysk w Londynie, zawodników Krakowskiego Klubu Kajakowego: Natalię Pacierpnik, która była siódma w K-1 oraz Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwałę, sklasyfikowanych na 5. miejscu w C-2. Każdy, kto okaże serduszko, jako dowód wsparcia WOŚP, otrzyma bezpłatnie ciepły posiłek.

Poza emocjami sportowymi, dla publiczności przewidziane są również inne atrakcje. Akademia Dobrych Manier „Biały Pies" zorganizuje obok toru pokaz psiej tresury, a przedstawiciele Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej przybędą ze swoimi wierzchowcami, na których będzie można się przejechać.

Organizatorami niedzielnych zawodów są: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Kajakowy.


PROGRAM ZAWODÓW

10.00 Odprawa sędziów

11.00 Start w slalomie równoległym w konkurencjach:
          C-2 M, K-1 M, K-1 K, C-1 M, C-1 K - KWALIFIKACJE
          Odbędą się 2 przejazdy ze zmianą trasy - suma dwóch przejazdów.
          4 najlepszych w każdej konkurencji kwalifikuję się do półfinału i finału

12.00 FINAŁY

13.00-13.30 Dekoracja i ceremonia zakończenia