13. Krakowski Bieg Sylwestrowy: zapisy internetowe do 23 grudnia

Przypominamy, że zapisy internetowe do 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego są prowadzone do piątku, 23 grudnia. Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów – 30 i 31 grudnia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 2500 osób. W tym momencie chęć udziału w imprezie wyraziło już ponad 2100 biegaczy, a blisko 1600 z nich dokonało opłaty.

Zawodnicy na trasę 13. edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego wyruszą w samo południe z Małego Rynku. Tam też przekroczą linię mety. Można wybrać jeden z dwóch dystansów: „Smoczą piątkę” (5 km) – przewidzianą dla wszystkich chętnych – lub „Radosną dziesiątkę” (10 km) – przeznaczoną dla osób pełnoletnich. Aktualna opłata startowa dla uczestników poniżej 18. roku życia to 40 zł, a w Biurze Zawodów (mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34) wyniesie 50 zł. Wpisowe dla dorosłych to obecnie 55 zł, w Biurze Zawodów będzie to 75 zł.

Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Dochód z 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Fot. MCH/ZIS