13. Cracovia Maraton w niedzielę 18 maja 2014 roku

Bieg główny przyszłorocznego 13. Cracovia Maraton odbędzie się w niedzielę, 18 maja. Decyzja zapadła po konsultacjach z różnymi organami i instytucjami, w związku z sytuacją, iż 27 kwietnia mogą się odbywać ważne wydarzenia o charakterze państwowym. Cały maratoński weekend, z tradycyjnymi i nowymi imprezami biegowymi, rozpocznie się już w piątek, 16 maja.

Maraton „z historią w tle” zorganizowany zostanie w Krakowie już po raz trzynasty. 12. edycję ukończyła rekordowa liczba zawodników – 4419! Na krakowski Maraton Równych Szans przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa uczestników niepełnosprawnych. Jest to również najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju liczbą  biegaczy z zagranicy.

 

W 2014 roku start i metę Cracovia Maraton usytuowano na Rynku Głównym! Zmianie ulegnie więc trasa biegu, która nadal jednak prowadzić będzie przez najpiękniejsze zakątki starego Krakowa oraz centrum Nowej Huty.

 

Największe biegowe wydarzenie w Krakowie to prawdziwe święto sportu. Już w piątek, 16 maja planowany jest bieg nocny na 10 km, a w sobotę, 17 maja, oprócz  organizowanych od 2005 roku Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na Rolkach, po raz drugi zorganizowane zostaną biegi Radia RMF FM.

 

Uruchomione zostały już zapisy do biegu głównego.
Formularz internetowy można znaleźć TUTAJ.